Wpis z mikrobloga

Putin przez ostatnie 8 lat bombardował swoich obywateli widokami dzieci zabitych przez ostrzał "ukraińskich nazistów" w Donbasie, dziur w Donieckich blokach, pochodach Banderowców ze swastykami we Lwowie i Amerykańskich ingerencjach, ale równocześnie o bohaterskiej postawie "obrońców" Ojczyny. Narracja była prosta, kto z nami ten patriota. A kto nie reaguje oburzeniem, kto ma wątpliwości, ten wróg i agent zachodu, ale przede wszystkim ten nie jest "Nasz"; bo tego wymaga przynależność plemienna, by zgadzać się z dominującym nurtem tylko dla zachowania jedności, choćbyśmy wiedzieli, że ten nurt się myli, czy też manipuluje.

Jestem zdruzgotany tym jak wiele ludzi tutaj łyka identyczne obrazki i propagandę strony przeciwnej. Na widok ckliwych zdjęć nawołuje do zbrodni na jeńcach i "eksterminacji kacapów". Wybiórczo powiela materiały jednej ze stron, nawet gdy wie, że są fejkami oraz nazywa "onucą" każdego kto stara się być obiektywny, oczekując wewnętrznej autocenzury by nie obniżać morale. I gdyby nawet Ukraińcy dopuścili się teraz najbardziej obrzydliwej zbrodni, to wy i tak byście nie uwierzyli, zajadle walcząc z każdym kto o niej mówi. A od początku wojny minęło 5 dni. 5 dni, a nie 8 lat konsekwentnej propagandy jak w Rosji!

Gdybyście urodzili się w Moskwie, wszyscy z was paradowaliby dziś z "Zetkami" na koszulkach, albo i szli na Kijów, strzelając z poczuciem spełnienia do "Nazioli". Cóż, taki los plemienno - kolektywnego barana.

#ukraina #polska #rosja #wojna i chyba trochę #psychologia
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak k---a oglądałem. I tak samo oglądałem to co robiła druga strona, bo tak właśnie wygląda wojna.


@TheSilentEnigma: To teraz kolejny kroczek: kiedy wojna się skończyła? Jak agresor dostał w------l.

No i c--j z dywersantem. Nagranie pojawi się w necie, a te ruskie sołdaty które dziś poddają się bo nie mają paliwa będą walczyć jak lwy i tygrysy z Amerykańskim najeźdźcą.


@TheSilentEnigma: No coś k---a nie idzie ta
  • Odpowiedz
Widzisz, ja kiedyś miałem takie poglądy jak ty, ale coś zmądrzałem. Ty dopiero poglądy takie jak ja będziesz mieć.


@Filipterka25: Ja takie poglądy miałem w wieku 13 lat. Później zrozumiałem, że myślenie plemienne to jest jedno z najbardziej destrukcyjnych zjawisk społecznych i woda na młyn dla dyktatu.
  • Odpowiedz
No coś k---a nie idzie ta walka jak lwy i tygrysy.


@Filipterka25: To może przestań łykać jednostronną propagandę, to primo. A po drugie to może właśnie dlatego nie idzie, że Ukraińcy nikogo żywcem nie palą, a przynajmniej się tym nie chwalą.
  • Odpowiedz
A po drugie to może właśnie dlatego nie idzie, że Ukraińcy nikogo żywcem nie palą, a przynajmniej się tym nie chwalą.


@TheSilentEnigma: Chwalą się zabitymi dywersantami.

Później zrozumiałem, że myślenie plemienne to jest jedno z najbardziej destrukcyjnych zjawisk społecznych i woda na młyn dla dyktatu.


@TheSilentEnigma: I mówisz, że nadal widzisz u mnie myślenie plemienne, hm?
  • Odpowiedz
Chwalą się zabitymi dywersantami.


@Filipterka25: No i? Nie wykracza to poza ogólnie przyjęte standardy wojny (prawo sb darujmy).

I mówisz, że nadal widzisz u mnie myślenie plemienne, hm?

Oczywiście, emocjonalne zaangażowanie w konflikt, pochwała dla jego nakręcania, wybiórcze interpretowanie faktów zależnie od dokonującej strony, pochwała dla idei uniwersalnej zemsty. Tak, jak najbardziej.
  • Odpowiedz
No i? Nie wykracza to poza ogólnie przyjęte standardy wojny (prawo sb darujmy).


@TheSilentEnigma: Eh. Nie rozumiesz.

Oczywiście, emocjonalne zaangażowanie w konflikt, pochwała dla jego nakręcania, wybiórcze interpretowanie faktów zależnie od dokonującej strony, pochwała dla idei uniwersalnej zemsty. Tak, jak
  • Odpowiedz
To nie jest nacjololo p---------e, żeby odzyskiwać Grodno tylko realizować własne prawo do obrony.


@Filipterka25: A ja mam coś do tego? Putin i okolice są problemem, a reszta to mięso armatnie łykające taką samą propagandę jak tutaj co niektórzy. Należy znaleźć na chłodno racjonalną taktykę rozwiązania problemu, a nie nakręcać spiralę wzajemnej nienawiści między dołami, bo one są nieistotne i podatne na manipulację (w obie strony). Wymachiwanie zdjęciami martwych dzieci,
  • Odpowiedz
No czego się podziewałem - zły Zachód macha tymi zdjęciami i psuje rosyjską narrację.


@Filipterka25: O czym ty p--------z? Skoro to nie jest złe, to w takim razie złe nie było również to, że to samo przez 8 lat robili Rosjanie budując narrację o "Nazistach"
  • Odpowiedz
Skoro to nie jest złe, to w takim razie złe nie było również to, że to samo przez 8 lat robili Rosjanie budując narrację o "Nazistach"


@TheSilentEnigma: xD

Nie chodzi o to co jest złe, a co nie jest. Chodzi o to kto stanowi zagrożenie dla NAS, rezydentów Polski. Nie stanowi go "zły" pułk Azow, tylko Rosja w obecnej formie.

Nie żaden mityczny Putin czy inny Hitler. Putin mógłby sobie
  • Odpowiedz
A robili dokładnie to samo - Ukraińcy źli bo strzelają, a ludzie chcą tylko do mateczki Rosjiji


@TheSilentEnigma: Łykasz propagandę. Nikt w Donbasie nie chciał do Rosji. Przyjachało kilkuset rosyjskich najemników i zrobili "powstanie". Podobne "powstania" odbyły się w Charkowie i Odessie, ale tam wjechali "źli naziści" i rozwiązali problem raz na zawsze zwyczajnie mordując puczystów i ich zwolenników. W Doniecku i Ługańsku Ukraińcy pierwotnie chcieli rozwiązać problem siłami policyjnymi.
  • Odpowiedz
Nie chodzi o to co jest złe, a co nie jest. Chodzi o to kto stanowi zagrożenie dla NAS, rezydentów Polski. Nie stanowi go "zły" pułk Azow, tylko Rosja w obecnej formie.


@Filipterka25: Tak k---a - chodzi o to co jest złe, a co nie. Bez tej oceny jedyne co nam zostaje to przynależność do wojujących i mszczących się po wsze czasy plemion. Nie możesz nazywać zabijania jednych dzieci "zbrodnią",
  • Odpowiedz
A robili dokładnie to samo - Ukraińcy źli bo strzelają, a ludzie chcą tylko do mateczki Rosjiji


@Filipterka25: aa i jeszcze jedno - nie wiem czy łapiesz z kontekstu, ale zacytowałem właśnie Rosyjską propagandę, a Ty zinterpretowałeś to jako moje osobiste zdanie. Przeczytaj to wyżej jeszcze raz. Siedzisz sobie w bańce przypisujesz czarne - białe. Tyle, wystarczy bo to nie ma sensu.
  • Odpowiedz