Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie coś więcej na temat "Dealu MIG-owego"? Są jakieś zdjęcia? Wiadomo kiedy dostaniemy obiecane F-16?

Bo na razie wygląda to bajkowo i cudownie.

1. Pomagamy przyjaciołom w boju. Co prawda nasze MiG-i są już stare ale wciąż posiadają wartość bojową i mogą utrudnić kacapom życie.
2. Deal jest dobry, bo w zamian dostaniemy F-16 w ilości 1 do 1. Tak używane ale wciąż o raczej wyższej wartości bojowej i bez problemów z serwisowaniem.
3. To po prostu wspaniała klamra historii naszych MiG-ów. Po latach pokojowej służby nadejdzie moment chwały. Chwila, gdzie będą mogły pokazać swoją wartość bojową i zaliczyć kilka strąceń.

Mam tylko nadzieje, że nasze samoloty będą źródłem jedynie pozytywnych myśli, że nie zawiodą w kluczowym momencie, że nie będzie żadnej awarii technicznej i że żaden ich pilot nie zginie a na pewno nie przez nie.

Co z naszą szachownicą? Zamalują czy od razu w bój?

#lotnictwo #samoloty #wojna
  • 7
Polacy cwani bo wyczytałem że sporą ilość migów odkupili od Niemców po 1euro. Wiec dla nas deal życia. Jestem też ciekawy czy te migi są już spisane na straty czy po wszystkim one wrócą do nas. Mam nadzieje ze wyjdzie po fakcie ze samoloty są od nas i przypału nie będzie. Ciekawostka - ukraina posiada około 80 takich migów (wikipedia)
@ChickenDriver: bez różnicy, mamy te migi właśnie do walki, do walki z bandytami. Z roku na rok nie stają się młodsze, a aktualnie najszybciej puścić je w bój przez Ukrainę.
Więc skoro jest taka opcja, to super interes życia. Niech latają, niech strzelają, niech robią dobrą robotę.