Wpis z mikrobloga

@mango2018: Nie znoszę narracji o tym, że jesteśmy rasistami, ale weź pomyśl człowieku chwilę-skad oni mieliby wziąć kasę na bilet lotniczy? Też studiowałem za granicą i koszt biletu przez pół świata dla mnie jako Polaka był ogromny (wróciłem raz na dwa lata by zobaczyć się z rodziną). Skąd taki dindu z Nigerii miałby mieć na to hajs (btw. Sprawdź ile kosztuje np. bilet lotniczy z Czech do Nigerii i pomnóż 1,5
@Fattek: ale w ewakuacji pomagają ambasady. No i jak studiowałeś to raczej nie na stypendium zagranicznym, lub starzy ci sponsorowali uniwerek w USA, czy Meksyku

ale fakt ambasady jakiś krajów afrykańskich mogą nie działać, albo w ogóle nie istnieć xD
@mango2018: Ale ich chyba i tak nie obejmuje prawo do statusu uchodźcy skoro nie pochodzą z Ukrainy? Ponoć naprawdę sporo ich się pojawiło (nawet w relacji niemieckiej jak i brytyjskiej TV widziałem ich w tle), ale to raczej krótka akcja pozbycia się tych zalegających na Białorusi. Służby rzekomo ich zaczęły weryfikować. Mam nadzieje, że dostaną bilet do domu i nara. Oczywiście mogą podać Syrię czy coś w tym stylu i będzie