Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, oczywiście jestem całym sercem za Ukrainą, ale zjeżdżają teraz do nas wręcz tabunami. I zaraz oczywiście developerzy wykorzystają pretekst i będzie wysyp artykułów z nagłówkami:

"Miliardy Ukraińców wjeżdża do Polski, ceny mieszkań szaleją"

I znów gadanie Januszy biznesu: "Mam stu Ukrów na wasze miejsce".

W ten sposób nigdy nie będzie dobrobytu i Polak nigdy nie będzie mógł godnie żyć. Putin cofnął nas o 15 lat.

#wojna #rosja #ukraina #putin #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wynagrodzenia
  • 34
@wbielak: Mam, tylko zawsze patrzę do przodu. Wojna się skonczy a katastrofa gospodarczą zostanie.

Uwierz mi, że mam rozum i godność, myślę też o cierpiących, młodych ludziach w naszym kraju przez astronomiczne ceny mieszkań, o tym rozboju w biały dzień i pijawkach developerach.

Tu też się ludziom żyje ciężko. Nagle wszyscy przestali myśleć o Polakach, a znój i trud życia, dramaty ludzkie rozgrywają się też w domach NASZYCH rodaków przez galopujące
@ciemnienie: Oni też muszą gdzieś mieszkać. Pijawki wykorzystają to do cna, i choć mamy horrendalnie drogo to będziemy mieć zaraz wszystko dwa razy droższe.

I jak się skończy konflikt to zostaniemy z tym problemem i wszyscy zwrócą uwagę w kierunku codziennego życia to zobaczysz jaki jest dramat.
@Ynfluencer: w sumie możliwe ze rynek pracy może się znów zmienić, my Polacy nie będziemy stawiać ksi warunków tylko jak przedmówcy wspomnieli znów będzie „mam 100 Ukraińców na twoje miejsce”
@Ynfluencer: to co proponujesz? Zamknięcie granic i nie wpuszczanie najsłabszych? To są ludzie, którzy realnie otrzebują pomocy. Mężczyźni walczą o wolność ich państwa. Jeśli uda sie wykopać ruskow, to będą chcieli wracać do siebie. Trzeba przejść przez to solidarnie.
I uważaj - małe na to szanse ale kto wie, - żeby nam Niemcy nie zatrzasnęli drzwi przed nosem.
@Ynfluencer: Jeśli ludzie boją się, że Ukraińcy z najbiedniejszego państwa w Europie (są nawet za Mołdawią) zabiorą im pracę, to chyba coś jest nie tak z samymi Polakami, ich umiejętnościami, wiedzą i chęcią rozwoju.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: gorzej, ze miedzynarodowy kapital zacznie wychodzic z polski z uwagi na ryzyko geopolityczne. A szacuje sie, ze 1/5 miejsc pracy robi tylko dla zachodu na zasadzie outsourcingu.

Ukraincow porozdzielaja, jak walki sie skoncza to czesc zapewne wroci na Ukraine. My mamy powazniejsze teraz problemy niz ceny nieruchomosci