Wpis z mikrobloga

Zainspirowany programem w radiu na ktory natrafilem na temat 'Jak rozmawiac z dziecmi o wojnie' oraz ckliwymi informacjami o rodzacych sie dzieciach w kijowskim metrze chcialem wyrazic swoje obrzydzenie do gatunku ludzkiego i zwrocic uwage na najtrafniej definiujaca go ceche, jaka jest patologiczne, zbiorowe wyparcie rzeczywistosci.

Jedynym powodem dla ktorego taki program trzeba w ogole robic jest to, ze cale wychowanie dzieci oparte jest na jednym wielkim #!$%@? klamstwie. Poczawszy od wieczorynek i bajeczek na dobranoc, przez staranny glajchszaltung systemu edukacji rzekomo 'przygotowujacy do doroslego zycia', na slepym optymizmie i wiecznym wpajaniu ze 'wszystko bedzie dobrze' skonczywszy. Wszystko sprowadza sie do znieksztalcenia i zaklamania rzeczywistosci w taki sposob, aby dziecko przyswoilo sobie wizje swiata dokladnie przeciwna do tego czym on w istocie jest.

Gdybysmy nie byli pozalowania godnymi hipokrytami to nie wymyslalibysmy sobie specjalnych historyjek, aby wytlumaczyc dzieciom czym jest wojna bez czynienia uszczerbku na ich umyslach. Jezeli odrzucilibysmy na moment to tak gleboko zakorzenione wyparcie rzeczywistosci to moglibysmy im powiedziec jak naprawde sie sprawy maja: Tak skarbie, ludzie to zwierzeta zdolne do wszystkiego a kurtynka ktora nas oddziela od naszych najmroczniejszych instyntow jest tak cienka jak tydzien bez jedzenia i picia. Tak skarbie, zwierzatka ktore kolorujesz w swojej kolorowance sa slodkie i smieszne, ale jednoczesnie to nie przeszkadza nam hodowac je przemyslowo, torturowac, zabijac z zimna krwia i zjesc dzis na kolacje. Tak kochanie, ucz sie dobrze i badz grzeczna, wszystko w twoich rekach, wszystko bedzie dobrze. Zycie na tej planecie wcale nie wymiera w astronomicznym tempie, a panowie tacy sami jak twoj tatus nie zagazowali pare dekad temu 6 milionow Zydow. Odrob lekcje i pojdziemy na lody.

Zamiast gloryfikowac dzieci, stawiac je na piedestale i bezwarunkowo opiewac ich narodziny, powinnismy raczej zadac sobie pytanie co takiego wspanialego jest w ludzkosci ze warto ja tak rozpleniac. W czym jestesmy lepsi od innego zycia na tej planecie, ktore tak skutecznie zmiazdzylismy i wymordowalismy. Gdy widze takie sceny jak z tego metra i slucham takich programow to wzbiera we mnie #!$%@? na ten gatunek, nie ze wzgledu na moja niechec do dzieci ale ze wzgledu na bezgraniczna pyche, egocentryzm i zupelne oderwanie od rzeczywistosci tego przekletego gatunku. Byc moze jest jakis cel w naszym istnieniu i jego kontynuacji, ale nie pojmuje jak mozna wykazywac taki kompletny brak krytycyzmu i refleksji jesli chodzi o prokreacje, jej rozmiar jak i sens. Czasem brzydze sie ze jestem czlowiekiem.

#antynatalizm #przemyslenia #dzieci #wojna
źródło: comment_1645894956ygiDRZ49ZCsdOx2Tsq54xM.jpg
  • 1
@johnny_tomala: I w końcu dochodzimy do momentu buntu młodzieńczego kiedy jest na tyle rozwinięte że trzeba na niego nakładać sankcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem szybko synek ślub kredyt sadź drzewo i #!$%@? aż zdechniesz - niczym te krowy w ubojni ale z lepszym matrixem gdzie wybierasz czy za harówe w fabryce smrodu wybierzesz pepsi czy cole. Wolność a na co to komu? Dzieci w afryce