Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na statku przy wybrzeżu Kenii. Mamy na burcie około 180 osób- są Chorwaci, Bułgarzy, Rumuni, Polacy, trochę Afryki, Rosjanie i Ukraińy. Dawno nie widziałem tak kiepskich morali u chłopaków ... pracujemy razem już dobre 3 lata, ale to co dzieje się dzisiaj i wczoraj naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Na szczęście nie ma sprzeczek i dyskusji bo każdy dobrze się zna, ale można wyczuć duże napięcie. Dźwigowy ukrainiec wypalił dzisiaj przy mnie w ciągu pięciu godzin cztery paczki fajek - jego żona i dziecko są teraz sami, mieszkają blisko rosyjskiej granicy i sam nie wie co ma ze sobą zrobić. Z jednej strony chce pracować bo mówi, że tylko dzięki temu nie myśli, ale z drugiej strony wsadzenie takiego znerwicowanego człowieka do dźwigu aż prosi się o tragedię.

Marynarz (młody chłopak po 30, też Ukrainiec) zjechał dzisiaj do domu. Miał jechać tydzień temu, ale na nieszczęście jego zmiennik był pozytywny (ah ten covid ...). Nie mógł się doczekać zjazdu, ale kiedy przyszły dzisiaj wiadomości wchodził do helikoptera płacząc- nikt się nie śmiał, a wszyscy mieli szklanki w oczach ... Ostatecznie doleciał tylko na ląd, zmienili jego loty na loty do Mołdawi, ale ostatecznie nigdzie nie poleciał. Firma chwilowo trzyma go w hotelu i nikt nie wie co dalej. Wiem, że chciałby wrócić do rodziny, wie jednak, że jak wjedzie do kraju to już nie wyjedzie, a za coś żyć trzeba.

Wiem, że pewnie mało kto to przeczyta bo zginie wśród miliona postów, ale chyba sam przeżywam to w jakiś sposób i chciałem to z siebie wyrzucić. Trzymajcie się tam wszyscy!

#ukraina #offshore #marynarz #statki #morze
  • 45
  • Odpowiedz
@Cedrik: tak się mówi ... ale co z rodziną w Polsce? Fajnie być bezpiecznym, ale to nie wybór tylko przymus. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację- żona jest w domu, coś pierdzielnęło, a Ty co możesz? Nic nie możesz ... zostajesz tutaj, aż będzie jakaś możliwość zjazdu, aż loty będą działały, a w takich chwilach wolisz być z rodziną.

Przerabiałem to już z covid'em ... loty odwołane, RPA zamknięte bo niebezpieczny omikron wojuje,
  • Odpowiedz
@Marinero- Od 6 lat sytuacja niestabilna na Ukrainie, marynarz dobrze zarabia i nie wyprowadził się do Polski czy innych bezpieczniejszych rejonów? Na co liczył?
  • Odpowiedz
Dawno nie widziałem tak kiepskich morali u chłopaków ...


@Marinero-: Psst...

Morale w każdym przypadku i w obu liczbach to ciągle morale.

Jest nieodmienne.

Trzymajcie się tam i nie róbcie głupot. Jesteście ZAŁOGĄ, bez względu na to skąd kto pochodzi.
  • Odpowiedz
Trzymajcie się tam i nie róbcie głupot. Jesteście ZAŁOGĄ, bez względu na to skąd kto pochodzi.


@xer78: Nie, Rosjanie powinni być #!$%@?.

Oni się inaczej nie nauczą niż przez sankcje na zwykłych obywateli.
  • Odpowiedz
Oni się inaczej nie nauczą niż przez sankcje na zwykłych obywateli.


@wojtas_mks: Ci którzy zdecydowali o rozpoczęciu wojny to wiesz gdzie mają sankcje na zwykłych obywateli?
  • Odpowiedz