Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na statku przy wybrzeżu Kenii. Mamy na burcie około 180 osób- są Chorwaci, Bułgarzy, Rumuni, Polacy, trochę Afryki, Rosjanie i Ukraińy. Dawno nie widziałem tak kiepskich morali u chłopaków ... pracujemy razem już dobre 3 lata, ale to co dzieje się dzisiaj i wczoraj naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Na szczęście nie ma sprzeczek i dyskusji bo każdy dobrze się zna, ale można wyczuć duże napięcie. Dźwigowy ukrainiec wypalił dzisiaj przy mnie w ciągu pięciu godzin cztery paczki fajek - jego żona i dziecko są teraz sami, mieszkają blisko rosyjskiej granicy i sam nie wie co ma ze sobą zrobić. Z jednej strony chce pracować bo mówi, że tylko dzięki temu nie myśli, ale z drugiej strony wsadzenie takiego znerwicowanego człowieka do dźwigu aż prosi się o tragedię.

Marynarz (młody chłopak po 30, też Ukrainiec) zjechał dzisiaj do domu. Miał jechać tydzień temu, ale na nieszczęście jego zmiennik był pozytywny (ah ten covid ...). Nie mógł się doczekać zjazdu, ale kiedy przyszły dzisiaj wiadomości wchodził do helikoptera płacząc- nikt się nie śmiał, a wszyscy mieli szklanki w oczach ... Ostatecznie doleciał tylko na ląd, zmienili jego loty na loty do Mołdawi, ale ostatecznie nigdzie nie poleciał. Firma chwilowo trzyma go w hotelu i nikt nie wie co dalej. Wiem, że chciałby wrócić do rodziny, wie jednak, że jak wjedzie do kraju to już nie wyjedzie, a za coś żyć trzeba.

Wiem, że pewnie mało kto to przeczyta bo zginie wśród miliona postów, ale chyba sam przeżywam to w jakiś sposób i chciałem to z siebie wyrzucić. Trzymajcie się tam wszyscy!

#ukraina #offshore #marynarz #statki #morze
  • 45
  • Odpowiedz
@Marinero-: ja rozumiem że znasz tych ludzi i są twoją ekipą... ale tak jak wyżej Ruskie do zostawienia w najbliższym porcie i niech dziękują że nie za burtę, bo oni wrócą do domu ubiorą kapcie wypiją wódę i przytulą dzieci i żony - a przez ich stagnacje i nic nie robienie w temacie #!$%@? putina na swoim podwórku cały świat ma teraz problem.

Mam nadzieje że czują się choć trochę
  • Odpowiedz
Nie mógł się doczekać zjazdu, ale kiedy przyszły dzisiaj wiadomości wchodził do helikoptera płacząc- nikt się nie śmiał, a wszyscy mieli szklanki w oczach


@Marinero-: ojej jak mi wszystko jedno z tego powodu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tororojo: To społeczeństwo jest winne, że pozwala na rządy szaleńca w swoim kraju... Tak samo jak my wszyscy jesteśmy winni #!$%@? sytuacji finansowej naszego kraju bo wybraliśmy socjalistycznych pachołków i nic z tym nie robimy.

niech się później znowu nie dziwią przez kolejne 50 lat że nikt ich #!$%@? nie lubi - niech raz pokażą że są dobrymi ludźmi tylko pod ciężkim butem i niech stawią czoła bo gdyby nie
  • Odpowiedz
Mam nadzieje że czują się choć trochę winni tego że reszta załogi być może nie przytuli już żony i dzieci a być może i sami zginą.


@crejzus: No tak mają czuć się winni za politykę kraju w którym się urodzili i być może nawet nie popierają rządów Putina bo tak im każe wykopek piwniczak. Rozumiem że jak byś się urodził w Rosji to też byś za to przepraszał?

Oni by
  • Odpowiedz
@Marinero-: ilość odpowiedzi niezłe mnie zaskoczyła, dopiero co wstałem na nockę także postaram się odpowiedzieć na komentarze, które nie są typowa wykopowa zaczepka…

@wojtas_mks: do portu nie zawijamy, ale już są plotki, ze firma przestanie ściągać ruskich bo może to wywołać niepotrzebne spięcia wśród załogi.

@Niebieski40: raczej życie toczy się dalej i nie ma z ich strony dyskusji na ten temat. Po prostu pracują, ale na
  • Odpowiedz
@Marinero- #!$%@? z PiSem? Nic się nie zmieniło od 30 lat w Polsce. Dalej ten sam chlew. Przynajmniej jesteśmy w NATO i UE, w przypadku ataku, przed nami w kolejce są Estonia, Łotwa i Litwa, daje nam to kilka lat swobody.
  • Odpowiedz
@Marinero-: Co ja #!$%@? czytam. Ludzie chcą #!$%@?ć część załogi tylko dlatego, że są Rosjanami? Nie czytaj wypoku, bo zgłupiejesz. Tutaj ludzie widocznie mają taką samą moralność jak czeczeńscy bojownicy idący z Groźnego na Ukrainę.

Zawsze jak góra coś zaplanuje, to się szarym Mirkom czy Saszkom obrywa. A ci jeszcze bardziej chcą #!$%@?ć nie tym, który cokolwiek mogą, tylko tym co zawsze są poszkodowani niezależnie od narodowości. Ja #!$%@? xDD
  • Odpowiedz
@Marinero-: Fajnie się czyta takie raporty z dzikich krajów. Nie przejmuj się debilami, teraz przy okazji wojny wyjątkowo dużo ich wylazło na wypoku. Ale wciąż wierzę że to margines.
  • Odpowiedz