Wpis z mikrobloga

Podobno Ukraiński Su - 24M bombardujący pozycje kacapów podczas dzisiejszych walk o lotnisko pod Kijowem. Ruscy stracili również przynajmniej 5 helikopterów, a spadochroniarze zostali wyparci przez gwardię narodową wspieraną przez 45 Brygadę Ukraińskiego Specnazu. Zdecydowanie spory sukces Ukrainy.

#ukraina #wojna #rosja
Michal0173 - Podobno Ukraiński Su - 24M bombardujący pozycje kacapów podczas dzisiejs...

źródło: comment_1645746820M7BuDQQLs5yHeEaOOlnlyu.jpg

Pobierz
  • 35
Zdecydowanie spory sukces Ukrainy.


@Michal0173: Fakt, Rosjanie się przeliczyli z tym lądowaniem na lotnisku. Myśleli, że Ukraina szybko padnie, a tutaj zaskoczenie.... z drugiej strony wojska rosyjskie i tak już podjeżdżają pod lotnisko. Chyba wyszło z tego drugie Arnhem.
@Zielony_Ogr: dzisiaj oglądałem przesłuchanie jednego z tych Rusków, pojmanego przez Ukraińców. Ciekawe rzeczy opowiadał. Że jest żołnierzem OMONu i powiedzieli mu, że "lecą na ćwiczenia". Nagle okazało się, że ma zdobyć lotnisko. Mnie ogromnie zaskoczyło, że to nie jakiś specnaz elita elit, tylko randomowy chłopaczek, którego zrzucili na desant. Albo są tak pewni siebie, albo w rosyjskiej armii jest nieprawdopodobny burdel. Przecież taka akcja powinna być rozpracowana w detalach, a nie
@Pan_Buk: też to oglądałem, a to bardzo ważna informacja, bo pokazuje że rosyjskie wojsko jest odcięte od informacji. Tam jest dużo młodych dzieciaków, gdzies w innym przesłuchaniu jakiś inny rusek był zdumiony, że Ukraińcy ich nie witają.

Dlatego tak sobie pomyślałem, że można by to wykorzystać pisząc na murach miast i miasteczek propagandowe hasła ostrzegające ruskich, że czeka ich tylko śmierć. Słabe morale może mocno wpłynąć na siłę bojową jeśli wojska