Wpis z mikrobloga

Faszyzm to doktryna polityczna, skrajnie prawicowa (lub jak niektórzy politolodzy twierdzą – hybrydowa) ideologia, która powstała w okresie międzywojennym we Włoszech. Sprzeciwia się demokracji parlamentarnej, głosi kult państwa (totalitarne, silne przywództwo). Faszyzm jest wrogi wszystkim odmiennym ideologią, a szczególnie liberalizmowi oraz komunizmowi.

Nie wiem jak wy ale ja po przeczytaniu tego tekstu pierwsze co mam w głowie to: Konfederacja

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja #4konserwy #neuropa #faszyzm #narodowcy #liberalizm #komunizm #antykapitalizm #polityka
Pobierz N.....k - Faszyzm to doktryna polityczna, skrajnie prawicowa (lub jak niektórzy polit...
źródło: comment_1645501033NlDLwbJww5lX5081dy456i.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@NoJakNieJakTak: masz racje Mussolini wcale nie byl socjalista ktorego wywalili z gazety za zbyt radykalne podejscie do monarchii ( ͡ ͜ʖ ͡)
faszysci wloscy i niemieccy wcale nie opierali sie na gospodarce centralnie planowanej, na zyciu obywatela centralnie planowanym, narodowi socjalisci w niemczech nie byli ani partia robotnicza ani nie mieli socjalizmu w nazwie.
faszyzm wcale nie powinien w polszy kojarzyc sie z PiS (
Nie wiem jak wy ale ja po przeczytaniu tego tekstu pierwsze co mam w głowie to: Konfederacja


@NoJakNieJakTak: Czyli gówno wiesz. Konfederaci to banda cipek. Konfederacja nie głosi silnego państwa, bo żadne liberalne gospodarczo państwo nie jest silne. Do tego trzeba ogromnych wydatków państwowych. Do tego faszyzm oznacza prowadzenie polityki za pomoca przemocy. Do tego potrzeba bojówek. Gdzie Konfederacja ma bojówkę?