Wpis z mikrobloga

Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi, gdzie nawet ciężko w takim miejscu, żeby zwalać winę na jakieś plamy oleju. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się tylko gruzom.

Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane, pani miała nawet AC. Ale oczywiście oba komplety opon mają również 11 lat. Szwagierka chciała zobaczyć co takiego kupiłem, mówię jej o oponach, a ona na to, że jej też mają 10 lat. Bo przecież jest bieżnik.

Ciekawe ilu wykopków, którzy dostają bólu dupy na tekst "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" również jeździ na takich oponach. W sumie w takim samochodzie to faktycznie nie da się szybko i bezpiecznie jednocześnie.

#samochody #motoryzacja
WyjmijKija - Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie...

źródło: comment_1645431697syet5wZBbAACJ0Pc8d44iz.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poldek0000: Mam obecnie opony całoroczne toyo- na mokrej nawierzchni jest tragedia. Nie mowie juz o zimie i błocie pośniegowym. Zdarzają się takie odcinki asfaltu, ze jade jak na lodzie.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Rozpetales pieklo w komentarzach.

Ale Debicy bym nie dyskwalifikowal - to nie sa zle opony, jezeli sa dosyc swieze i odpowiedni przechowywane. Nawet najlepsza opona premium po kiepskim lezakowaniu bedzie tylko owalem pelnym gumy.

Ja u siebie
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Spoko, jak masz pierda do jeżdżenia 40 km/h do najbliższej Biedronki to też bym nie inwestował w premium zimówki.
Ja mówię o gościach z nowych BMW i Mercedesów co nie wymieniają bo szkoda kasy, "a w Polsce zim nie ma".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjmijKija: generalnie zwracam uwagę na opony, ale w przypadku deszczu chyba akurst większe znaczenie ma bieżnik niż twardość gumy, bo chodzi o odprowadzanie wody, co nie?
@GaiusBaltar: ale co złego w całorocznych? Jak jeździsz z niskimi prędkościami po mieście to w sumie powinny wystarczyć. Nje raz po śniegu na letnich jechałem i bywało różnie xd ale całoroczne powinny sobie lepiej radzić.
A co do drogich opon, ja na
  • Odpowiedz
@kaaban: Po prostu zawsze jak coś kupuję to szukam na dealach bo po co przepłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Opony miały 2 miesiące wtedy, świeżutkie. Promocja w oficjalnym sklepie Allegro.
  • Odpowiedz
Lepsze premium całoroczne niż średniej klasy lato/zima. Tym bardziej jak ktoś nie ma dwóch zestawów kół i do tego gdzie jeszcze ma trzymać 17 calowe koła? W nowoczesnym bloku w komórce 1.5m x 1.5m? Poza tym nie ma w Polsce zasp śnieżnych ani nie ma upałów po 40 stopni non stop. Premium całoroczne opony są dobrym rozwiązaniem.
Pisze to jako użytkownika od lat jeżdżący na dwóch zestawach kół lato/zimna oczywiście zmiana co
  • Odpowiedz
to zlecą się miłośnicy Dębicy


@GaiusBaltar: przecież Frigo to są nadopony, ale Wam ktoś wmówił w reklamach, że na opony trzeba wydać fortunę, bo inaczej to samobójstwo xD a tak serio to wystarczy nie jeździć jak małpa
  • Odpowiedz
Jak bedziesz w rowie


@Koronanona: A dlaczego miałbym być w rowie :) Kiedyś rzeczywiście w lesie przeceniłem zimówki i zrobiłem obrót dobre 360 stopni :), miałem takiego farta, że wylądowałem na poboczu między drzewami :) Wystarczyło wyciągnąć samochód, z samochodem nic się nie stało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: mam eco sporty u siebie 225/45/18 na letnich i jak na półkę ekonomiczną są naprawdę spoko. Zeetexy w drugim samochodzie na letnich. Nie są to opony na wyścigi ale do jazdy w koło komina spoko. Wychodzę z założenia że lepsze nowe chińczyki niż 15 letnie "premium".
  • Odpowiedz
I takie same ograniczenia obowiązują wypoczętego mnie z doświadczeniem, szkoleniami, nowymi oponami premium , w nowym aucie, co takiego przeziębionego barana w Lanosie z bieżnikowanymi czwarty raz chinolami, z hamulcami które jeszcze pół roku temu ledwo przeszły przegląd.
  • Odpowiedz
@Igrekpl: rozumiem oszczędności ale nie w wypadku gdy ktoś wydaje kilka k na felgi by zmienić 19 na 20 cali i daje takie opony do jednak wymagającego samochodu
  • Odpowiedz