Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. W czasie gdy budowalem budynek nie majac jeszcze licznika zamowilem fotowoltaike, chcialem skorzystac z lepszej ceny. Umowiony z firma ze po podpieciu licznika oni robia zgloszenie. Po 4-5 miesiacach od montazu dostalem w koncu przylacz i podpisalem umowe kompleksowa z tauronem. Problem w tym ze zdecydowalem sie zeby w budynku prowadzic rodzinna firme (jdg ktorej wlascicielem jest moj tata), umowa z tauronem podpisana na firme w taryfie c11. Umowa na fotowoltaike byla na mnie jako osobe prywatna. I teraz firma ktora to montowala twierdzi ze oni tego nie zglosza do tauronu bo umowa byla na osobe prywatna a licznik jest na firme. Dzwonilem na infolinie tauronu i pani mnie poinformowala ze dla nich to nie stanowi zadnego problemu i jak najbardziej mozna zlozyc ZM z danymi firmy. Wypowie sie ktos z branzy?

#fotowoltaika
  • 4
@Markness a Czemu w ogóle musieliście wziąć droższą taryfę firmową?
Aż tak gigantyczne są. Koszty prądu że trzeba było tak zrobić?
Przecie ludzie normalnie prowadzą firmy w lokalach prywatnych albo też mają prywatne liczniki w siedzibach firm,bo prąd tańszy (tym bardziej z foto).
@majk3l: Cały budynek będzie pod działalnością. Generalnie nastraszono nas, że możliwe są wysokie kary za prowadzenie działalności na prywatnym liczniku i stwierdziliśmy, że szkoda robić potencjalne problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Markness: a może firma ma problem z tym że zrobiła to dla Ciebie na 8% VAT, a jeśli to nie jest na użytek prywatny to powinno być 23%vat i może dlatego nie chcą tego zgłosić jako firma. Podpisywałeś firmie jakis papier w stylu że to budynek mieszkalny do 300m2?