Wpis z mikrobloga

@Stingeree: takie info dostałem z infakt:

Składka za luty płatna w marcu będzie od dochodu ze stycznia czyli będzie uwzględniała sam zakup towaru.

Natomiast składka za marzec będzie uwzględniała wysokość straty od początku roku wraz ze sprzedażą.

Składki ZUS nie wyliczamy kwartalnie a miesięcznie.

Na koniec roku bedzie wyrownanie
@Instynkt: no to jest sprzeczne z tym co masz na wyliczeniach
niech Ci powiedza na Twoim przykladzie dlaczego masz taka zdrowotna
na moje oko nie uwzglednilo Ci zakupu ze stycznia

wyslij podsumowanie kpirki za 01-02/2022 na priv i sprawdze, wymaz wrazliwe dane
moze to jest te podejscie ze dla celow zdrowotnej biora okres od 02/2022 tak jak ZUS ma rok skladkowy i dlatego to tak wyglada
@Stingeree: coś takiego znalazłem https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nowy-polski-lad-skladka-zdrowotna-uzalezniona-od-dochodu-i-bez-odliczenia

Więc infakt źle to liczy po koszty są liczone od początku roku. Ma lata dzień wejść poprawka do nowego ładu i składki nfz mają być liczone od tej samej kwoty dochodu co podatek dochodowy

Opodatkowanie dochodów na zasady ogólnych a wyliczenie składki zdrowotnej

Osoby wybierające opodatkowanie według skali podatkowej za każdy miesiąc podlegania ubezpieczeniu wpłacają składkę na ubezpieczenie zdrowotne od miesięcznej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie
@Instynkt: przeczytaj to raz jeszcze zrozumieniem i zobaczysz ze sie wszystko zgadza :)

przekleje CI z GOV ->

Ten dochód ustala się w następujący sposób:

1) dochód za pierwszy miesiąc podlegania ubezpieczeniu to różnica między osiągniętymi przychodami a poniesionymi kosztami uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych

2) ten dochód pomniejsza się o kwotę składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe opłaconych w tym miesiącu, jeżeli
@Instynkt: Szczerze to nie wiem do dzis jak wlasciwie to robic... ja uwzgledniam roznice bo inaczej to nie ma sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz jak bede liczyl zdrowotna za 03/2022 na podstawie 02/2022 to sprawdze i program i obliczenia z reki