Wpis z mikrobloga

  • 2
@zielonobordowo: Jak mamy bułkę, w której jednym ze składników jest masło to podmrażamy je i ścieramy na tarce o dużych oczkach. U nas tez jest opcja wyjęcia masła z lodówki z godzinę wcześniej.
  • Odpowiedz
jest pełno cateringów dietetycznych gdzie posiłki są zdrowe i smaczne, układane przez dietetyków. Takie coś powinno paść. Bułki z pasztetem to sobie można zrobić w domu. Od firmy cateringowej to powinno się wymagać czegoś więcej.


@ethics: Catering to nie tylko żarcie pudełkowe, w dodatku dietetyczne. To po prostu usługa gastronomiczna xD
  • Odpowiedz
@KubaJam: Pewnie za dużo #!$%@? przy takiej produkcji masowej, ale co byś powiedział jakby ta cebulę lekko poprawić? Widzę że potrafisz ogórka pokroić w cieniutkie plasterki to dlaczego by tego samego nie zrobić z cebula i zapiklowac krótko w jakimś dobrym occie z solą i cukrem.
  • Odpowiedz
  • 1
@lucor: Chciałem delikatnie karmelizować cebule, ale ciężko mi znaleźć prosty przepis.

Nie wiem czy piklowanie cebuli nie byłoby czasochłonne. U nas to jest mala fabryka jedzenia. Na sporo rzeczy nie ma po prostu czasu.
  • Odpowiedz