Wpis z mikrobloga

#rower #kodeksdrogowy

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie się w przepisach ruchu drogowego, a że byłem uczestnikiem dość nieprzyjemnego zdarzenia rano (bez konsekwencji), to postanowiłem że dopytam tutaj.

Kto ma pierwszeństwo w sytuacji z pic rel? Rowerzysta poruszający się wg niebieskiej strzałki, czy samochód wyjeżdzający ze Strefy ruchu?

Dotychczas naturalnym dla mnie było, że w takim przypadku samochód włącza się do ruchu i musi ustąpić. Ale... kierowca sugerował że tak nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) i wskazywał mi na fakt, że tuż przed tym wyjazdem kończy się droga rowerowa i zaczyna dopiero parę metrów dalej...

Ja poruszałem się właśnie wg niebieskiej strzałki i ledwo wyhamowałem przed autem, które bez zastanowienia wpierdzieliło się pomiędzy końcem, a początkiem tej drogi rowerowej.
krustytehclown - #rower #kodeksdrogowy 

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie si...

źródło: comment_1644857677EfYXgstqUTBZ38HyUhaPIf.jpg

Pobierz
  • 105
@sargento: zadna, tylko że dla wielu wyjdę jeszcze większym gnojem bo bombelki. Temat kontrowersyjny. Nie mam wpływu na to ze ktos jebnie dziecko na przejeździe. Mam wpływ na to by zminimalizowac szanse by mnie nie jebnął i tyle. A jak ma mnie skosić a ja sie z nim kopac i byc moze spędzic zycie na wózku tylko by potem ten konkretny kierowca nikogo nie jebnął, to sorry, wolę by się uczyl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@krustytehclown: a co kierowcę interesują Twoje znaki? Dziś są tak, jutro mogą być inaczej. Niech się zajmuje znakami, które widzi i które są dla niego. On ma ustąpić wszystkim bo wyjeżdża ze strefy zamieszkania.
Nie zahamuje na 5 sekund a będzie się wykłócał i głosił swoje mądrości przez 5 minut.
P.s. napisz do zarządu dróg, niech ktoś to ogarnie. I do lokalnej gazety, im brakuje tematów to może podchwycą.
Ktoś z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@krustytehclown: zarówno rowerzysta jak i samochód włączają się do ruchu. Rowerzysta ma pierwszeństwo że względu na "regułę prawej ręki".

Infrastruktura zrobiona tradycyjnie "po polsku", czyli maksymalnie #!$%@?. Polecam zgłosić do urzędu żeby wyznaczyli przejazd rowerowy i usunęli znaki informujące o końcu drogi rowerowej.

Nie ma żadnej potrzeby schodzenia z roweru. Taki jest tylko w przypadku gdy jest wyznaczone przejście dla pieszych.
@krustytehclown: Jeśli chodzi o pierwszeństwo to masz Ty, bo gościu autem wyjeżdża ze strefy i nie ważne czy jedziesz rowerem czy idziesz po chodniku to on musi ustąpić pierwszeństwa.
@Papasanbaba: @Jonn: @DOgi: @nevar91: @sargento: @Hipodups:
OP pyta kto ma pierwszeństwo a nie czy powinien mieć rację lub zdrowy zmysł.
Nie jest ważne czy rowerzysta jechał ścieżką rowerową, szedł, tańczył makarenę czy #!$%@?ł salta, wyjeżdżający autem
ewentualnie rowerzysta dostanie mandat za nie zejście z roweru.


@wadliwy: no chyba jasne, że OP pyta jak powinien się zachować, a nie co zrobić, żeby kierowca też został ukarany.
@DOgi: Przeczytaj proszę drugi paragraf wpisu OPa i odpisz ewentualnie jeszcze raz. Dla ułatwienia przeklejam:

Kto ma pierwszeństwo w sytuacji z pic rel? Rowerzysta poruszający się wg niebieskiej strzałki, czy samochód wyjeżdzający ze Strefy ruchu?


P.S. nie ma żadnych innych pytań we wpisie
utrwalasz kierowcom przekonanie że zawsze mają pierwszeństwo.


@sargento: wolę swoje zdrowie/ życie niż bawić się w pracę u podstaw u kierowców ryzykując tym zdrowiem. od karania jest policja, od nauczania są szkoły jazdy jak ktoś już straci prawo jazdy.

dla mnie podejście @Hipodups: jest najzdrowsze i najlepsze. w takiej sytuacji jak na zdjęciu wyżej wolę mocno zwolnić nawet mając 99% pewności, że kierowca w cywilizowanym kraju też zwolni i mnie
Janusze z zadupia, co rower traktują jako wróg klasowy, odybeli niezły kabaret. Na upartego można zinterpretować taką sytuację jako dwie osoby włączające się do ruchu, czyli sytuację równorzędną i pierwszeństwo z prawej strony ¯_(ツ)_/¯