Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko233
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

294

Ruszyła budowa nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

Ruszyła budowa nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

Rozpoczęła się budowa nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Kamieniem węgielnym stała się historyczna kostka brukowa z ul. Ratajczaka w Poznaniu, gdzie padły pierwsze strzały w grudniu 1918 roku. Gdyby komuś jednak było za mało symboliki – budowa rozpoczęła się w 105. rocznicę...

sropo
sropo
z
historykon.pl
dodany: 17.02.2024, 12:26:06
  • #
    historykon
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    poznan
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy - Wielkopolska
Martwiak
z vod.tvp.pl
  • 2
16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie
Martwiak
z abcniepodleglosc.pl
  • -1

Komentarze (53)

najlepsze

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
17.02.2024, 12:30:49 via Wykop
  • 65
To się będą dzieci dziwowały jak zobaczą muzeum powstania o jakim ich w szkołach nie uczono.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kupczyk
kupczyk
17.02.2024, 12:38:00 via Android
  • 44
@maniek-maniewski dokładnie, niestety w polsce jest celebrowane tylko jedno jedyne bezsensowne powstanie.
  • Odpowiedz
deeprest
deeprest
18.02.2024, 00:23:36 via Wykop
  • 7
@maniek-maniewski: A ty czytaj artykuły, a nie tylko nagłówki pisowskie.
  • Odpowiedz
dirkpitt
dirkpitt
dirkpitt
18.02.2024, 00:28:56 via iOS
  • 27
I po cholerę tego klechę wzięli tam?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M.....Q
konto usunięte 18.02.2024, 00:43:41 via Wykop
  • 14
@dirkpitt: żeby przewalić troche kasy na cyrkowe obrzędy i machanie zamoczonym w wodzie pędzelkiem :D
  • Odpowiedz
z.....i
z.....i
konto usunięte 18.02.2024, 02:57:25 via Wykop
  • 1
@dirkpitt: kasa się sama nie rozkradnie
  • Odpowiedz
UznanyEkspert
UznanyEkspert
18.02.2024, 00:43:58 via Wykop
  • 20
Znowu nokomu nie potrzebne, jakiś randomowy urzednik zarobi, jakiś proboszcz zarobi, jakiś miś zarobi. A mieszkańcy nadal w dupie będą wpierdzielać pyry.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

z.....i
z.....i
konto usunięte 18.02.2024, 02:56:35 via Wykop
  • -2
@UznanyEkspert: jeszcze czego
  • Odpowiedz
darbarian
darbarian
18.02.2024, 12:44:19 via Wykop
  • 0
@UznanyEkspert: Jeśli nie można stworzyć kolejnego urzędu to tak właśnie się tworzy kolejne miejsca pracy dla pijawek urzędniczych. Czyli pociotków z rodzinki.
darbarian - @UznanyEkspert: Jeśli nie można stworzyć kolejnego urzędu to tak właśnie ...

źródło: ManScreaming-Atheists

Pobierz
  • Odpowiedz
Lrrr_from_Omicron_Persei_8
Lrrr_from_Omicron_Persei_8
17.02.2024, 13:05:34 via Wykop
  • 12
Może by zamiast kolejnego muzeum, pomnika, czy co tam jeszcze, zbudować blok z mieszkaniami na wynajem dla młodych. Na bzdety zawsze jest kasa.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramirezvaca
ramirezvaca
17.02.2024, 13:49:17 via Wykop
  • 11
@Lrrr_from_Omicron_Persei_8: wynajem dla młodych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cierniostwor
Cierniostwor
18.02.2024, 00:15:32 via iOS
  • 6
@Lrrr_from_Omicron_Persei_8
Czy „bloki dla młodych” to nowy populistyczny argument który ma blokować wszelkie inwestycje? Razem z „obiadami dla dzieci w szkołach” i „szpitalami”?
  • Odpowiedz
N331
N331
18.02.2024, 00:04:29 via Wykop
  • 8
Można by zainwestować w Zoo, nawet oba. W Palmiarnie, w parki... W Poznaniu jest mnóstwo starych, zniszczonych miejsc. ech
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N331
N331
18.02.2024, 13:14:00 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ZostaneMistrzem
ZostaneMistrzem
20.02.2024, 18:14:13 via Wykop
  • 0
@N331: Ile dopłacasz do tego bunkra a ile do ogrodów zoologicznych w Poznaniu?
  • Odpowiedz
Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
18.02.2024, 00:46:13 via Wykop
  • 4
Historię trzeba promować ale czy dla każdego wydarzenia potrzebne jest nam kolejne muzeum?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Slupper
Slupper
18.02.2024, 01:53:00 via Wykop
  • 3
Ale po co?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

z.....i
z.....i
konto usunięte 18.02.2024, 02:58:42 via Wykop
  • 1
@Slupper: pranie skradzionej kasy z budżetu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Slupper
Slupper
19.02.2024, 02:26:04 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

tekbbar
tekbbar
18.02.2024, 09:48:42 via Wykop
  • 2
Metropolita był gratis czy pierwszym wydatkiem?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nostalgiwolf
nostalgiwolf
nostalgiwolf
18.02.2024, 09:54:20 via Wykop
  • 4
@tekbbar: Pieniądze są absolutnie niezbędne by czary odprawione przez szamana działały.
  • Odpowiedz
Cointreau
Cointreau
18.02.2024, 08:46:58 via Android
  • 1
więcej więcej bezsensownych inwestycji, po co drogi po co elektrownie, po co spalarnie śmieci po co nowe linie przesyłowe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CJzSanAndreas
CJzSanAndreas
18.02.2024, 00:41:45 via Android
  • 1
Jedynego wygranego powstania w historii Polski o którym mówi się najmniej.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pas-ze-mna-owce
Pas-ze-mna-owce
18.02.2024, 01:03:12 via Wykop
  • 3
Jedynego wygranego powstania


@CJzSanAndreas: Nie było jedynym wygranym. Zgodziłbym się na "najbardziej widowiskowo wygrane", ale nie było jedynym wygranym. Wygarne powstania to dwa z trzech wielkopolskich (1806 i 1918), dwa z trzech śląskich (1920 i 1921) i powstanie sejneńskie (1919).
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Chuck Norris nie żyje
Chuck Norris nie żyje
6367
Seba zostaje w areszcie do października
Seba zostaje w areszcie do października
3255
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
3187
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
2595
Kto próbował wydobyć z aresztu Sebastiana M.? - reportaż "Uwagi!"
Kto próbował wydobyć z aresztu Sebastiana M.? - reportaż "Uwagi!"
2572
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #infog
  • #szkocja
  • #apple
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #informacje
  • #zainteresowania

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking