Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu byłem na badaniu wzroku pod soczewki, siedziałem u optyka 30-40 minut próbując założyć soczewki, po czym optyk stwierdził, że mam za silny odruch zamykania oka + mam małą rozwartość oka żeby nosić soczewki. Troszeczkę się podłamałem tym faktem, ale go zaakceptowałem.

Teraz chciałbym spróbować jednak założyć soczewki, macie jakieś sprawdzone porady jak to najłatwiej zrobić? Znalazłem taki filmik na yt: https://www.youtube.com/watch?v=uDRN3jBUeS0 myślicie, że te rady są okej, czy jednak trochę bullshit?
#wzrok
#soczewki
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Daaaek: Też miałem z tym problemy i zatrudniłem różową do tej operacji. Ja trzymam powieki, ona mi wkłada palca w oko i na strzał idzie. Soczewki miesięczne, day and night.
W końcu skoro producent pisze "monthly: day and night" to na pewno coś złapię ;)


@fishery: a na ulotce "za rekomendacja optometrysty/okulisty" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Branie prysznica w soczewkach to proszenie się m.in o amebe (acanthamoeba keratitis)
Generalnie dobra praktyka jest sciaganie miesięcznych na conajmniej jedna noc, ale jak to mówia, Twoje oczy Twój wybor to co ja bede wywody pisał, dwa lata i oby jak
@Daaaek: Protip, spróbuj przykleić soczewkę do tej białej części oka i dopiero potem ją przesuń mniej więcej na środek, ja inaczej nie umiem.
Zdejmuj odwrotnie, przesuń w stronę kącika oka to się sama podwinie i łatwo będzie ją zdjąć