Wpis z mikrobloga

Pozwolę sobie tutaj zadać pytania :D małe #ama z #usa

@nasedo:

1. Obserwując amerykańską TV mam wrażenie, że tam codziennie jest włączony telewizor. Czy tak spędzają czas amerykanie? Przed telewizorem? Jeśli chodzi o Polskę to raczej starsze pokolenie siedzi cały czas przed telewizorem, co widać po dopasowaniu ramówki.

2. Jak wygląda kwestia pogoni za elektroniką? Każdy musi mieć nintendo, iphone'a, zestaw nagłaśniający JVC? Kiedyś jak zacząłem zgłębiać temat urządzeń RTV, listę formatów, akcesoriów to się za głowę złapałem, ile mieli standardów kaset, płyt, etc.

3. Jak wygląda kwestia rynku motoryzacyjnego? Wojny typu BMW vs Audi vs WV na rynku amerykańskim wyglądają dość śmiesznie znając ich historię.

4. Czy w Ameryce wszystko jest bardziej słone, słodsze, tłustsze lub zimniejsze niż w Europie? Mleko i Coca Cola są sprzedawane na galony? Jak wyglądają w odbiorze przez Europejczyka ich podstawowe produkty spożywcze?

5. Mówisz Amerykanom, że jesteś z Polski - jak reagują?

6. Jakie polecasz rockowe stacje radiowe z USA? Mogą być lokalne :D Chętnie posłuchałbym takiego V-Rock na żywo (radio z gry GTA)

7. Czego Ci brakuje? Za czym tęsknisz?

8. Co ciekawego odkryłeś podczas pobytu w Ameryce? Czego się nauczyłeś? Może jakieś lifehacki?

9. Co jest dla nas oczywiste, a dla amerykanów nieznane lub odwrotnie? Miałeś kiedyś problem przez przyzwyczajenie się do polskiego/europejskiego stylu życia, co w Ameryce wygląda zupełnie inaczej? Np. mam tutaj na myśli kwestię telefonów komórkowych i ich technologii, lub sytuację, gdy w okolicy chcesz iść na spacer, a okazuje się, że Twoja okolica domków jednorodzinnych nie posiada chodnika :D
  • 37
4. Czy w Ameryce wszystko jest bardziej słone, słodsze, tłustsze lub zimniejsze niż w Europie? Mleko i Coca Cola są sprzedawane na galony? Jak wyglądają w odbiorze przez Europejczyka ich podstawowe produkty spożywcze?


@Zatwardzenie: nie mieszkam w USA ale generalnie takie odniosłem wrażenie, w ogóle inna paleta smaków i to niestety na gorsze. Nie mogę zapomnieć jak kiedyś na stołówce zjadłem mięso które wydawało mi się słodkie ( ͡° ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zatwardzenie: omg, aż takiego wywiadu się nie spodziewałem xd

1. Tak. Mieszkając 100 mil od zatoki meksykańskiej i pytając ludzi gdzie polecają jechać oni nie wiedzieli o czym ja mówię, tak jakby ludzi w Szczecinie pytać gdzie warto jechać nad morze a oni nie widzieli o istnieniu morza. Tu nikt nie wychodzi z domu jak nie musi.

2. Nie, pogoni za elektroniką osobiście nie zauważyłem, jest lokalny patriotyzm i pogoń za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AstroBoy: też osobiście wolę wschodnie wybrzeże więc polecam. A, Miami sobie odpuść, jest #!$%@? drogie, to samo za połowę ceny masz w Panama City i oszczędzasz jakieś 12h drogi w ogólnym rozrachunku ruszając dalej
@nasedo: Ogolem raczej marze o tym, aby sobie pomieszkac w USA, bo tak ogarniam co jest 2+2 w tych stanach bardziej niz przecietny zjadacz chleba wiec fajnei byloby posiedziec troche. A sobie zapisze Panama City.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AstroBoy: osobiście wolę te Południowe "prawackie" stany. Jak masz target na Texas to z "polskich" miast Panna Maria, zobaczysz, że to co dla nich jest amazing jest u nas na każdej wsi i ze wszystkiego robią efekt "wow". Po drodze z Texasu do Panama City Nowy Orlean, fajne ale dosyć brudne. Monitoruj te niebezpieczne miasta bo tam serio można zginąć jak pojedziesz ulicę dalej niż pokazuje GPS xd
@nasedo: Nah. Raczej powiem tak, że specjalizacja ze studiami i dogłębne obserwacje i badania sprawiły, że ogarniam więcej niz przecietny gosc na temat USA. Ale jak sie tam znajde to sam poczuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nasedo: Dziękuję Ci bardzo za super odpowiedź. Mega interesujący komentarz. To ja mam jeszcze garstkę pytań :D

10. Jak tam wygląda kwestia edukacji i specjalizacji? Jest tak, że ludzie są specjalistami w jednym kierunku, choć ogólnie nie zdali podstawówki lub nie umieją czytać? Jak oceniasz obeznanie ludzi w zakresie powiedzmy wiedzy ogólnej?

11. Jak wygląda sprawa z policją amerykańską? spotkałeś kiedyś?

12. Jakie są największe różnice uprzykrzające Ci życie w Ameryce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zatwardzenie: 10. Rzeczywiście każdy tam ma swoją działkę i jak zapytasz pana od fizyki o coś z matematyki to Ci powie, że on nie jest od tego nawet gdyby znał odpowiedź, lubią tu polegać na specjalistach i nikt nikomu nie wchodzi w drogę.

11. Z racji tego co ja tu robię mają do mnie trochę inne podejście ale rzeczywiście wygląda tu to tak, że budzą szacunek. Nie dyskutujesz, policjant/ szeryf ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AstroBoy: odwiedziłem, mieszkałem ok 1 mili od białego domu, pod względem ruchu zdecydowanie mniejszy niż w Warszawie, jedyne co mnie zdziwiło "na minus" to bezdomni jakieś 500m od białego domu, cała reszta raczej na plus i w niczym nie przypominało mi to Warszawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AstroBoy: z tego co wiem to była jednorazowa akcja przed świętami, tydzień w okolicach 12-19.12 i limit max 1 noc na wynajmującego, ja tam niestety byłem dopiero w okolicach Sylwestra