Wpis z mikrobloga

@Shrug: Trójmiasto co najwyżej zajęte a nie bombardowane Gdański port DCT przyda im się bo może przyjmować duże kontenerowce + ma bazę paliw płynnych wmiare strategiczny punkt pod względem zaopatrzenia. ale imo Trójmiasto łatwe do odcięcia od reszty polski
  • Odpowiedz
@Megasuper: Węzły komunikacyjne: porty, lotniska, węzły kolejowe, mosty i wiadukty. Centra decyzyjne i administracyjne, centra informatyczne. Zasoby strategiczne: paliwa i żywność.
Potem centra przemysłu strategicznego, w zależności jaki cel wojny: wyniszczenie czy zdobycie zasobów.
  • Odpowiedz
@Megasuper: Celem na pierwszym miejscu były by bazy wojskowe i radary np. Te co są na mierzei wiślanej żeby nie wykryły co tam dalej leci z kaliningradu chociaż jeszcze gdzieś na Pomorzu jest kilka radarów ale No
  • Odpowiedz
@BigPole: to miałem na myśli, trochę przeoczyłem, że OP pisał o bombardowaniu, ja mówiłem raczej o zajmowaniu - Trójmiasto blisko, a Wawa z punktu widzenia jej istotności też blisko (nie jak taki Kraków czy Poznan) ofc to teoretyczne dywagacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Megasuper: Lotniska, elektrownie, elektrociepłownie, zapory, duże zakłady przemysłowe, jednostki wojskowe a w wersji hardcore centra dużych miast. W okolicy #krakow obstawiałbym bombardowanie Balic, zespołu elektrowni w Jaworznie, kombinatu w NH, zapór w Dobczycach i Świnnej-Porębie
  • Odpowiedz
Gdyby Rosja miała zaatakować Polskę to jakie cele strategiczne byłby bombardowane ?


@Megasuper: A po co? Nasz kraj jest już i tak wystarczająco zniszczony. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Megasuper kiedyś miałem mapę jak wygląda teatr działań wojennych w wypadku ataku Rosji, ale nie mogę jej znaleźć. Ogólnie to sprowadza się do przejęcia przesmyku suwalskiego a potem marsz na Warszawę i się poddajemy
  • Odpowiedz