Wpis z mikrobloga

#lego
Rozpoczynam budowę kolekcji dla syna. Syn ma dopiero trzy lata, na razie się nie interesuje. Ale kiedyś, z pewnością, będzie. Na 7-8 urodziny dostanie piękny prezent.
Szukam ponadczasowych, nowych, fajnych zestawów, które się "prędko nie trafią". Głównie rycerze i piraci. Na razie mam zakupione tylko #21322 (Piraci z zatoki Barakud) - czekają sobie spokojnie głęboko schowane w szafie.

Czy aktualnie jest coś jeszcze wartego uwagi? Myślałem o kuźni, ale to tylko kuźnia, może lepiej poczekać na jakiś pełnoprawny zamek?
Znam CREATORy, nie podobają mi się.
  • 16
@hoppek: ale tak realnie, ta kuźnia jest "playable" dla 7-8 latka? Czy tylko dla starego zgreda, żeby sobie złożył?
Stare zestawy mnie nie interesują, muszą być piękne nówki-sztuki.
@as99: Stare zestawy są najbardziej bawialne. A kuźnia to w sumie na półce dobrze się prezentuje, ale myślę że dałoby się tym pobawić. Masz odczepiane pomieszczenia, w których można odgrywać różne scenki. Jest kilka fajnych minifigów.
ale tak realnie, ta kuźnia jest "playable" dla 7-8 latka?


@as99: ma trochę minifigurek, broni, i konia z wozem, ale sam domek chyba średnio dla 8 latka - chociaż ma ściagany dach i piętra co jest spoko.
Z kuźnią mam też trochę problem, że ona jest nieco "odskalowana", wszystko wygląda przy niej groteskowo małe. No nie wiem, nie wiem, niby cena teraz kusi, a zestaw prezentuje się wspaniale, ale może lepiej zaoszczędzić te 6 stówek i kupić później coś innego za tysiaka? Na stronie ideas jest teraz fajny zamek, może kiedyś wejdzie do produkcji?

A poza kuźnią, jest teraz na rynku jakiś zestaw, którego długo nie będzie i warto
@as99: to może kuźnia i zamek z Creatora? Ps. smutno o tym powiedzieć głośno, ale dzieci i tak będą woleć bawić się Ninjago, Monkie Kidem, itd, bo o tym są kreskówki. Piraci i rycerze to dla starych dup jak my :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fizzly: szkolny błąd, nie kupować, zniechęcać i nie będzie się bawiło srajDzago małpokidem czy innym maindfuckiem...dziecko trzeba tresować umnie tylko city creator ideas technic z lic..SW HP Marvel DC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fizzly: zobaczymy wielu tak twierdzi ale jak się jest konsekwentym i tłucze ze majnkanpf to zło to przynosi efekty narazie doszedłem do level omc 7 ale oczywiście że koledzy mają i też chce tylko jakoś tak zawsze w sklepie brakuje ninżygo ( ͡ ͜ʖ ͡) ale za to jest dobry creator