Wpis z mikrobloga

@masz_fajne_donice: Oczywiście że się nie wyklucza. Możesz mówić co Ci się żywnie podoba. Tak jak mi się żywnie podoba oponowanie do tego że niektórzy tutaj z dużym uporem próbują przekonywać innych do swojego zdania i/lub atakują personalnie osoby mające inne zdanie.

Nie mówię, że tak nie wolno - mówię jedynie że mi się to nie podoba.

@Nabuhodozur: Te 99,9999% to z jakiegoś badania na dużej grupie studentów z
  • Odpowiedz
Te 99,9999% to z jakiegoś badania na dużej grupie studentów z całego świata? ( )


@Seizuretron: To szalenie skomplikowany algorytmn, według którego przeprowadziłem te zaawansowane obliczenia. Nie mogę go zdradzić bo jest wart fortunę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Zacznę od tego, że książka "12 zasad życia" nie jest artykułem naukowym tylko książką, która ma na celu pomóc ludziom wieść lepsze życie, byłoby to idiotyczne, gdyby wrzucał tam badania.


@Malkof: Bo? Jest, ponoć, naukowcem, jeśli zatem wypowiada się w swojej dziedzinie, to wręcz powinien popierać swoje twierdzenia stosownymi badaniami. Inaczej jest to taki właśnie pseudo-naukowy bełkot.

To nie jest argument tylko przykład(mowa o książce). Z tego co pamiętam, to
  • Odpowiedz
  • 0
@Seizuretron mi absolutnie nie chodzi o "mylenie się". Nie odmawiam tego Petersonowi.

Mówię tylko że w przeciwieństwie do Einsteina, Tesli czy Cejrowskiego, gość głosi korzystając z autorytetu doktora psychologii szkodliwe rzeczy, jak marginalizację problemu depresji do uporządkowania swoich spraw i bycia częścią społeczeństwa.

Jego słynne "posprzątaj pokój" rzeczywiście sprawi że taka osoba poczuje się lepiej - ludzie mają tendencję do czucia się lepiej w czystym i uporządkowanym środowisku.
  • Odpowiedz
  • 0
@soulburner: Peterson nikomu nie pomógł.

Jedynie żeruje na młodych samotnych facetach wpychając ideologię.
Tworzy swoje wypowiedzi z mnóstwem błędów logicznych, dziwne też jest, że strach go obleciał gdy miał rozmawiać z kimś przygotowanym może dlatego bo wie, że przegra

@Nosradamo Tzn. Jak pracował jako psycholog kliniczny, również w szpitalach to jego pracą jednak było pomaganie.
Jednak nie widzę aby to był argument na cokolwiek.
  • Odpowiedz
umieszczanie Petersona i Rogana w takim towarzystwie to niezły mindfuck. Petersona krytykuje każdy, kto nie zna jego wypowiedzi i książek, a tylko coś gdzieś usłyszał. Nikt nikomu nie mówi, żeby traktować jego słowa jak świętość, sam nie zgadzam się ze wszystkim co mówi, ale co by nie miał do przekazania, to jest osobą, która potrafi uzasadnić swój punkt widzenia


@soulburner: Tak średnio bym powiedział, na reddicie nie raz było udowadniane,
  • Odpowiedz
  • 0
czy ty chociaż wiesz kto to jest Peterson i ilu ludziom pomógł?


@Beekeeper: Mówisz o tym kolesiu, co chciał leczyć depresję sprzątaniem w pokoju, a sam nadawał z jakiejś obsranej kuchni w jakiejś Serbii, i który ma córkę-wariatkę co z przyczyn psychicznych je wyłącznie mięso (czy tam promuje taką dietę)?

@Filipterka25 Z tym mięsem to trochę przeinaczenie. Generalnie jest na diecie nisko węglowodanowej. Wręcz wpadając w diete wysokobiałkowa jak
  • Odpowiedz
Jeszcze napisz, że stephan hawking to debil, bo w żadnej książce nie ma badań.


@Malkof: Ale są wyniki badań, i każde twierdzenie z książek Hawkinga można zweryfikować. Część wytrzymuje próbę czasu, część tez z książek Hawkinga pewnie okaże się błędna. Normalna kolej rzeczy w nauce. Ale tym się właśnie różnił Hawking od Petersona, ten pierwszy brał wyniki badań i na ich podstawie pisał księżkę, Peterson pisze co on uważa za
  • Odpowiedz
@Hrjk: Ciekawa opinia. Pewnie część ludzi się z Tobą zgodzi, cześć nie ( )

@glassmice: tl;dr zawołałem wszystkich bo cały temat mi się wydawał mocno spolaryzowany z atakami na innych. Wybacz jeśli to nie o Tobie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Seizuretron: Ale mój adwersarz nie ma żadnych argumentów i atakuje Petersona ze względów politycznych. Chyba, że argumentem jest "obejrzyj se peterson debunked, haha gupek"


@Malkof W ogóle kiedy Peterson stał się polityczny?
Ja znam jego wypowiedzi o psychologii. I tam też niczego nowego nie odkrywa. Potrafi zawiłe kwestie przedstawić w jasny sposób tu robi dobrze. Nie rozumiem skąd ta kontrowersja z nim związana.
  • Odpowiedz
Petersona krytykuje każdy, kto nie zna jego wypowiedzi i książek


@soulburner: Ah ten słynny argument pokroju "musisz obejrzeć 256 godzin wykładów na youtubie by zrozumieć go" co nie przeszkadza Petersonowi być ekspertem od "neomarksizmu" nie czytając nic Marxa xD
  • Odpowiedz
@Malkof: Wprowadziło mnie w błąd to twoje zdanie: Nie wiem czy hierarchia jest naturalna, ale na pewno jest.
Ok, teraz wiem co miałeś na myśli. Tak czy inaczej Peterson stosując psychologię ewolucyjną nie dochodzi do wniosków, które są naukowe.

Einstain i Peterson to farmazoniarze, nie warto ich słuchać, obaj publikowali tezy bez badań.


Przecież Einstein swoje tezy podpierał obliczeniami, więc nie stawiaj go obok tego pajaca Petersona w jednym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seizuretron: mnie śmieszy jak ktoś próbuję kłócić się z zarzutką :3 Albo próbuje tłumaczyć wszystkim, że to specjalnie. Jak ktoś nie widzi zarzutek to współczuję :3
  • Odpowiedz