Wpis z mikrobloga

@Malkof: Nie, po prostu mam lepsze rzeczy do roboty niż użeranie się z wyznawcą petersona. Masz konkretne materiały, możesz kliknąć i obejrzeć. Jeśli boisz się wyjść spoza bańki informacyjnej to sobie w niej siedź, tylko na #!$%@? do mnie piszesz w takim razie. xd
  • Odpowiedz
@kubelek_klasik: Wybacz, wolałem wszystkich zbiorczo bo cały temat wyglądał na dość spolaryzowany.

@qwlghm: Widocznie 26 najlepsza uczelnia na świecie ma trochę inne zdanie o jego anty-naukowości niż trzy filmiki na YouTube i jacyś ludzie z internetu. Rozumiem o co Ci chodzi ale nadal trudno mi zrozumieć, że ktoś skreśla całego człowieka przez jego poglądy na dany temat czy nawet niezgodne z konsensusem psychologii, gdyż psychologia to nie matematyka i jako nauka ma dużo większe pole do manewru i dyskusji. Sigmund Freud dzisiaj już nie jest zbytnio "aktualny" ale jego wkład w rozwój nauki jest nieoceniony (tak, wiem, Freud to nie Peterson, jak zwykle: to tylko przykład).

@Mardo No ale lecisz własnie ad personam po każdym i jeszcze kategoryzujesz ludzi, których nie znasz, a którzy po prostu wyrazili opinię i pogląd sprzeczny do Twojego. O Tobie
  • Odpowiedz
No ale lecisz własnie ad personam po każdym i jeszcze kategoryzujesz ludzi, których nie znasz, a którzy po prostu wyrazili opinię i pogląd sprzeczny do Twojego. O Tobie też jest ten post.


@Seizuretron: Jak nazywasz złodzieja złodziejem, czy clowna clownem to po prostu stwierdzasz fakt. Są pewne rzeczy po wypowiedzeniu których wychodzisz na debila. Ja wyszedłem na chama i prostaka, co jest mniej szkodliwe społecznie niż głąby z wybujałym ego,
  • Odpowiedz
@Seizuretron: Zawołałeś mnie, więc pozwolę sobie odnieść się do Twojego komentarza. Nigdzie nie napisałem, że którakolwiek z tych osób to debil czy też, że nie zna się na dziedzinie, którą się zajmuje. Żadnego z fanów tych influenserów również nie obrażałem. Peterson ma wiedzę na temat psychologii, nie neguję tego. Stanowski ma wiedzę na temat sportu, też tego nie neguję. Dziki trener ma wiedzę na temat eee... siłowni? Niech będzie. Tego
  • Odpowiedz
Widocznie 26 najlepsza uczelnia na świecie ma trochę inne zdanie o jego anty-naukowości niż trzy filmiki na YouTube i jacyś ludzie z internetu.


@Seizuretron: To jest argument niemerytoryczny.

Rozumiem o co Ci chodzi ale nadal trudno mi zrozumieć, że ktoś skreśla całego człowieka przez jego poglądy na dany temat czy nawet niezgodne z konsensusem psychologii, gdyż psychologia to nie matematyka i jako nauka ma dużo większe pole do manewru i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seizuretron: Trochę nie rozumiem czemu mnie wołasz bo nikomu nie "skoczyłem do gardła", ale naprawdę sporo osób wie o dychotomii myślenia także i na tym portalu. Kiedy masz władzę anonimowości to wypowiadasz się w sposób bardziej skrajny a niekoniecznie musi być to stanem faktycznym. Po prostu większość ludzi ma potrzebę dyskutowania a internet jest tego katalizatorem, wszystko wychodzi poza skalę.
Udowodnienie że "moja racja jest mojsza niż twojsza" jest naturalna
  • Odpowiedz
@Malkof: A Twój link do Nyan Cata to tylko dostosowanie się do poziomu argumentacji, prawda? Trudno trochę oczekiwać od kogoś, kto ma swoje poglądy żeby siedział i marnował czas na kogoś kogo, z jakichś swoich powodów czy argumentów, nie popiera. Ty natomiast uważasz że gdyby spędził ten czas, czytając to co Ty to by zmienił zdanie co zapewne jest nieprawdą bo jego zdanie już poznałeś i nie zamierza on go zmieniać, tak jak Ty zapewne.

To co robicie to nie jest dyskusja naukowa oparta na dowodach i matematycznej precyzyjności, a jedynie otwarty dialog o tym kto co uważa i tyle. Ty się możesz mylić tak samo, jak uważasz że Twój oponent się myli - wystarczy tylko że usiadłbyś na miejscu swojego adwersarza i wszystko dla Ciebie by było jasne jak słońce, tak jak teraz jest, tylko z drugiej strony.

@Mardo: Takie Twoje zdanie, ja mam inne i jeśli chcesz stwierdzać kto ma rację to nie ze mną te numery (
  • Odpowiedz