Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #rpp #stopyprocentowe

Nie mogę z Wykopków, którzy podniecają się i ślinią na wieść o podnoszonych stopach i wielkości rat kredytów. Większość z nich zapewne mieszka u mamy na kwadracie, albo siedzi w akademiku lub innej stancji ciesząc puchę i waląc gruchę do Glapy podnoszącego stópki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znam nikogo z mojego otoczenia, kto kupił mieszkanie / dom za gotówkę. Masa ludzi ma kredyt hipoteczny, bo po prostu tak wygląda rzeczywistość.
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tymajster:

@kiedysmialemtubordo: głupia konsumpcja: kiedy jesteś przed 30, ożeniłeś się i chcecie kupić sobie mieszkanie


I zderzacie się z wybaniowanym rynkiem gdzie za gunwoapartament w chowie klatkowym z widokiem na kuchnię sąsiada na przedmieściach musicie zadłużyć się po czubek głowy. Powodem czego są właśnie absurdalnie niskie stopy procentowe utrzymywane przez absurdalnie długo.
Rozumiem, że jak już się wskoczyło do tego pociągu to teraz pobite gary ale ogółem wina s----------a sytuacji zarówno dla tych co już kupili na górce, jak i tych co by chcieli dopiero kupić, jak i nawet tych co nawet nie chcą kupować ale jako konsumentów też dotyka ich wysoka inflacja... wina tego wszystkiego ma wspólny mianownik - niskie stopy. Także chyba dobrze, że w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poza tym ludzie kupujący mieszkania na kredyt nie raz się chwalili że lepiej płacić kredyt niż oplacac czyjś kredyt wynajmujac i że mieszkania drożeją kto nie kupił ten frajer przeliczyli się.

@niko444: wątpię. Lewica już postuluje wprowadzenie dopłat do spłaty kredytów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@angelofdeath007:

ale jak są testy gimnazjalne albo matury to nagle pusto się robi

I myślisz, że jak już wyjdą na rynek pracy to chcą mierzyć się z wybaniowanym pod stratosferę rynkiem nieruchomości aby sobie jakoś życie ułożyć?
  • Odpowiedz
którzy podniecają się i ślinią na wieść o podnoszonych stopach i wielkości rat kredytów


@Aureolus: mnie tylko 'podnieca' (tzn mam w to w dupie generalnie ale jest pewne schadenfreude) fakt, że mówiliśmy ludziom od lat "panie to jebnie bo matematycznie musi jebnąć". No i własnie się zaczęło i jest mnóstwo pikachu face.

To najzwyczajniej takie uczucie jak możesz komuś powiedzieć "a nie mówiłem?". Nie życze nikomu bankructwa, straty domu itd.
  • Odpowiedz
@Soveliss:

Branie sprawy w swoje ręce (Żona zamiast biadolić w szpitalu "hurr durr mało dajcie nam wincyj" poszła w #programista15k dwa miesiące (siedzenia i nauki do pierwszej w nocy) po wzięciu kwitów z UMedu, w szpitalu popracowała z 10 miesięcy)


Żona w dwa miesiące przekwalifikowała się z pielęgniarki na programistkę 15k? Weź to jeszcze raz napisz, bo chyba nie rozumiem.
  • Odpowiedz