Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #rpp #stopyprocentowe

Nie mogę z Wykopków, którzy podniecają się i ślinią na wieść o podnoszonych stopach i wielkości rat kredytów. Większość z nich zapewne mieszka u mamy na kwadracie, albo siedzi w akademiku lub innej stancji ciesząc puchę i waląc gruchę do Glapy podnoszącego stópki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znam nikogo z mojego otoczenia, kto kupił mieszkanie / dom za gotówkę. Masa ludzi ma kredyt hipoteczny, bo po prostu tak wygląda rzeczywistość.
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aureolus: Ale zdajesz sobie sprawę ze ci ludzie to frustraci, wariaci i ogólnie społeczne zjeby? Dla zwykłego człowieka nie posiadającego kredytu wiadomość o podniesionych stopach powinna być neutralna, ewentualnie negatywna. Dla takich przegrywow życiowych to najlepsza wiadomość dnia i spermią do niej jak do ładnej dziewczyny na szkolnej dyskotece w podstawówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie stópkoświry to są ludzie skrzywieni, patologicznie rozstrojeni i ogolnie chorzy
  • Odpowiedz
@Tymajster: Nadal, nikt nie mówi ze kupowanie mieszkania jest złe, ale tak jak pisał Mirek wyżej - jeśli stać Cię na 2 pokoje za 300k, a pakujesz się w 3 za 500k to tak, jest to już życie ponad stan.
  • Odpowiedz
@Aureolus: najśmieszniejsi są ci co krzyczą o tych swoich mitycznych oszędnościach, że im przez to topnieją xD ja wiem, że tutaj sami programiści 15k (ale jak są testy gimnazjalne albo matury to nagle pusto się robi), ale prawda jest inna:
"Jak wynika z badania Assay Index 44 proc. Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Pozostali odłożyli średnio 29 688 zł. Tylko 6 proc. z grupy 56 proc. posiadających oszczędności zgromadziło powyżej
  • Odpowiedz
@Aureolus: Dobrze, że napisałeś większość, a nie zgeneralizowałeś. Nie znasz? No to proszę: mieszkanie za gotówkę, listopad 2019 - kredyt malutki (według raportu Amronu o 37 tysięcy niższy niż średni kredyt Q419, wtedy około 277 tsyięcy), spłacony w 1,5 roku. Od razu nadpłacany (po 3. miesiącu pierwsze 20% na dół). Tak trzeba żyć. Dobry zwyczaj - jak najmniej pożyczaj!
* - Wzięty de facto tylko po to, żeby nie musieć upłynniać posiadanych papierów wartościowych
Przykład z brzegu - 30 tysięcy akcji Tauronu, minus kilka tysięcy w momencie zakupu mieszkania, kilkanaście tysięcy do przodu w lipcu 2020 (~1,7 -> 2,4)

Brak zobowiązań, rodzice 15 tysięcy w kopertach na wesele w 2017. Uczciwie, rozsądnie. Żaden "bananizm", a 15 tysięcy też można
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: pięknie i wspaniale widzieć jest coraz wyższe stopy procentowe w momencie ich powrotu do rozsądnych poziomów. *
Pozdrawiam - przegryw stópkoświr (w chwili obecnej), czy jak to Pan nazywa.

(* - proszę przejść się po pokoju i zrozumieć, że czym innym jest wzrost stopy referencyjnej ze zdegenerowanego poziomu 1,5 do 5%, a czym innym z 9 na 11)
  • Odpowiedz
@Aureolus: Konto od 10 lat i nie wiesz, ze zawistny wypopek sie cieszy, i podnieca, jak ktos ma gorzej, jak komus sie cos komplikuje w zyciu? Poza tym, wiekszosc przyjmuje taktyke „zazdroszcze, wiec bede sie toksycznie cieszyl z porazek innych”
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@UniversalHater:

a może po prostu czerpią radość z cudzego nieszczęścia?

Zmierz co było pierwsze. Co z nieszczęściem tych, którzy próbują oszczędzać (nie tylko na mieszkanie zresztą) i tylko widzą jak im ceny odjeżdżają? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Soveliss: o #!$%@? ale poleciałeś, wiesz że z żoną macie gospodarstwo domowe, którego income jest większy od 99% polaków? XD to trochę uprzywilejowana pozycja i nie, nie nadpłaciliście tego kredytu, bo jesteście oszczędni, tylko dlatego, że wasz income jest dość duży. Zarabiam 100k/mc, wydaje 20k/mc na pierdoły, czy jestem oszczędny? no #!$%@? niekoniecznie

czy pan programista wie, że gdyby nie potężne stimulusy w EU/USA, to mógłby dziś nie mieć pracy,
  • Odpowiedz