Wpis z mikrobloga

@echelon_:
Mój znajomy w moim wieku (42 lata) ma 440w na dwie minuty, a inny znajomy ale on jest młody i też już prawie pro ma 540w na dwie minuty.
Ja i tak nie narzekam, zacząłem intensywniej się ruszać dopiero jak miałem 38 lat a za młodu sporo imprezowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@i-marszi: @echelon_:
When considering human-powered equipment, a healthy human can produce about 1.2 hp (0.89 kW) briefly (see orders of magnitude) and sustain about 0.1 hp (0.075 kW) indefinitely; trained athletes can manage up to about 2.5 hp (1.9 kW) briefly and 0.35 hp (0.26 kW) for a period of several hours.

The Jamaican sprinter Usain Bolt produced a maximum of 3.5 hp (2.6 kW) 0.89 seconds into his 9.58
@Kuklak: Fajny ten twój cytat, taki przekłamujacy.
Istotna część:
"Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tak „wysoką” wartość można osiągnąć i utrzymać jedynie przez krótki czas."
A tak w ogóle to ten artykuł pewnie jest przepisany z angielskiej wikipedii. Tam to zdanie brzmi trochę lepiej.
"When considering human-powered equipment, a healthy human can produce about 1.2 hp (0.89 kW) briefly (see orders of magnitude) and sustain about 0.1 hp (0.075 kW)
człowiek ma około 1KM a koń około 7KM Zresztą to zależy w jakim okresie liczyć średnią bo w krótkim okresie koń może dostarczyć nawet 15KM


@p0mian: czyli koń mechaniczny to nędzna imitacja konia biologicznego.