Wpis z mikrobloga

zanim to zmieni bieg to długi trwa


@_kapsel: ale co zmieni bieg, chłop z manualem?

No tak, w automacie to 0.1s i mniej.

W manualu odrywasz rękę od kierownicy, kierujesz ją na lewarek, wciskasz nogą do końca sprzęgło, poruszasz ręką że by zmienić bieg, puszczasz sprzęgło, wracasz ręką na kierownice. No fakt na pewno szybciej niż automat który zapina kolejny bieg zanim ty dobrze oderwiesz rękę od kiery lub wciśniesz sprzęgło
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tellet: i hydrokinetyki potrafią dość sprawnie zmieniać biegi, nie jest to co prawda poziom DSG ale jest na prawdę ok. Lexus nawet do teraz oferuje taki typ skrzyni a szczerze mówiąc mi osobiście pasuje ten typowy uślizg dla skrzyni hydrokinetycznej, no i druga sprawa, że zazwyczaj takie skrzynie są trwalsze
@Atreyu: to naprawdę zależy od auta. Dostałem teraz w zastępstwie bude 1,5 tony, 110 koni z automatem. No to się zbiera jak kombajn. Jeżdziłem kiedyś podobnym samochodem i w automacie było dużo lepiej.

A największa beka to z tych wykopków co nawet prawka nie mają, ale najwięcej do powiedzenia jako najlepsi eksperci. No ale to akurat mnie już nie dziwi, jaki portal tacy eksperci ( ͡º ͜ʖ͡º
@Atreyu: jezdzij 20 lat w PL samochodem. Wyjedz do UK. kup manuala. otwieraj drzwi zamiast wrzucac bieg :D
DLatego wielu Polakow z dlugim stazem za kolkiem w PL jezdzi tylko w automacie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
I zaden, ale to zaden z nich nie powie, ze woli miec kontrole nad biegami. Takie doswiadczenie maja moi znajomi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pacmanxx:

Do tego mniej niż 2 tys obrotów przy 160

Hurr durr w bolzdze i tag nie morzna tyle jeździć!!111
Gdyby takie janusze-kapelusze decydowały o czymś więcej niż tym lewarku w swoim gruzie, to byśmy dalej jeździli 60 jako "szybko".