Wpis z mikrobloga

@acidd kwestia długości prysznica. 531zl rocznie to średnio (w zależności od rejonu polski) około 100l ciepłej wody codziennie. Jeśli codziennie pod prysznicem zuzywales jej przykładowo 200l a zaczniesz zużywać tylko 100l to spokojnie zaoszczedzisz te 500zl.
1000 litrów ciepłej wody to koszt od około 6zl do nawet 30zl w zależności od miejscowości. Najdrożej jest chyba w Szklarskiej Porębie 33zl/m3 (!!!)
@xdTM zależy od ciśnienia i rozmiaru deszczownicy/słuchawki. Nie pomogę Ci bo mnie to nie dotyczy. Ja zużywam pewnie max 50l bo kąpię się szybko i ciśnienie też nie jest najmocniejsze. Ale jeśli już miałbym to liczyć jakimś prostym sposobem to litr wody myślę leci jakieś 10sekund. Czyli 100l jakieś 1000 sekund czyli około 15 minut. To w przypadku np mojej córki nie jest niczym szczególnym. Jak sobie jeszcze włączysz hydromasaż to już
@acidd. Niby się nie używa dużo a te 400 litrów dziennie schodzi. 6 litrów x 20 spłukań WC dziennie to 120 litrów. Mycie rąk i naczyń powiedzmy 80 litrów. Pranie 50 litrów na załadunek. Prysznic raz na kilka dni zużywa najwięcej bo około 10 litrów na minutę a żeby się dobrze umyć to przecież potrzeba ze 30 minut przynajmniej, czyli 300 litrów wychodzi. I tym sposobem 12 000 litrów miesięcznie schodzi