Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#mecz
#ekstraklasa
#pilkanozna

1. W przedszkolach w Lubinie stypa, dzieci będą zrozpaczone, bo cały piach z lokalnych piaskownic został przed meczem z Legia wysypany na murawę. Ja rozumiem, że zima i tak to lepiej wygląda, ale szczerze współczuje piłkarzom, którzy musieli ostro walczyć z taka nawierzchnia
2. A walki było sporo, typowy mecz walki, taki ligowy dżemik. Ekstraklasa wróciła w swoim najbardziej typowym wydaniu, postronni obserwatorzy już pewnie sobie zadają pytanie, „co ja robię ze swoim życiem”
3. W nowym roku budzimy się w nowej rzeczywistości. Kucharskiego nie ma, Mioduskiego w praktyce tez, za to jest Jacek Zieliński u steru. Na razie dyrektor, w praktyce p.o. prezesa, a niedługo może i bez p.o. Chodzą plotki, ze jak w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy nie uda się znaleźć lepszego kandydata to właśnie nasza legenda obejmie najważniejsza pozycje w klubie
4. Co tam się jeszcze zmieniło… aha, Vuko wrócił! Najlepsze co mogło spotkać nasz klub w tak dramatycznej sytuacji. Serb jest jaki jest, ale na pewno sprawiedliwości nie można mu odmówić. Nie czarujmy się, celem jest spokojne utrzymanie, a do tego potrzebujemy robić to co nasz trener daje jako przykazanie numer 1: trzeba #!$%@?!
5. I tempo było. Widać, że trochę w kość zawodnicy dostali podczas zgrupowania, ale nikt dziś nie odpuszczał. No, prawie nikt (Muci - kryminał). Nie było większej różnicy, jeżeli chodzi o jakość gry, ale wreszcie było zaangażowanie, walka oraz poświecenie w defensywie
6. A właśnie w tej defensywie jak profesor zagrał Wieteska. Ja serio się nie zdziwię jak w tym roku trafi do szerokiej kadry reprezentacji, w takim wieku, Polaków z takim doświadczeniem w obronie mamy tyle co nic
7. W bramce Boruc swoje zrobił, jak na te rocznikowe 42 lata to jest fenomen. To powiedziawszy, nadal nie rozumiem, dlaczego jednak nie postaramy się o ściągniecie jakiegoś solidnego zawodnika na jego zastępstwo. To po prostu widać, że refleks to już nie jest to co kiedyś i będzie z każdym miesiącem coraz gorzej. Ja wiem, że toczą się dyskusje na nowy, 2 letni(serio!) kontrakt, ale bądźmy poważni
8. W środku Josue czarował, Slisz starał się prowadzić grę, a Sokołowski… no właśnie nie wiadomo co. Grał mocno na alibi, noty meczowe będzie miał średnie, ale jak dla mnie to był on głównym powodem tego, że ciężko nam było wyprowadzić piłkę dalej. Zawsze schowany, często spóźniony i mocno niedokładny. Na razie trochę szkoda, bo spodziewałem się po nim większej jakości
9. Graliśmy dziś momentami 4 z tylu, głównie w 2 połowie i to był ten moment, kiedy Johansson był najlepszym na boisku. Widać, że na wahadło się kompletnie nie nadaje, ale jak tylko mógł zagrać na boku obrony to nagle zyskiwał jakiejś absurdalnej pewności siebie, wreszcie potrafił rozegrać piłkę, dobrze podać, jak inny zawodnik. Mam nadzieje, że Vuko to widzi i rozważy przejście na 4 z tylu, przynajmniej przez jakiś okres meczowy
10. Następny mecz z Warta gramy bez lidera defensywy i lidera pomocy. Ja bym sugerował, w cokolwiek wierzycie, to już jest czas na rozpoczęcie modlitwy, bo może być ciężko. Punkt biorę w ciemno… a w sumie 3 punkty też:)
  • 1
@miki4ever: > 3. W nowym roku budzimy się w nowej rzeczywistości. Kucharskiego nie ma, Mioduskiego w praktyce tez, za to jest Jacek Zieliński u steru. Na razie dyrektor, w praktyce p.o. prezesa, a niedługo może i bez p.o. Chodzą plotki, ze jak w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy nie uda się znaleźć lepszego kandydata to właśnie nasza legenda obejmie najważniejsza pozycje w klubie

#!$%@? z tego. Mioduski będzie prezesem

5. I tempo