Wpis z mikrobloga

Ciekawe jest to, że każdy kogo znam w życiu prywatnym, a kto nie ma swojego mieszkania, żałuje, że nie stać go na kredyt i kupno czegoś swojego.
W ostatnim roku moi znajomi wyprowadzili się z Wrocławia do Oleśnicy i Siechnic, żeby trochę oszczędzić na wynajmie. Wrócili z wynajmowanego mieszkać do rodziców. Próbowali wziąć kredyt i obserwowali rynek nieruchomości i niestety okazało się ze ich w tym momencie nie stać.
Żaden z nich nie wyśmiewa tych, którzy kredyt wzięli w ostatnim roku, dwóch, tylko raczej gratuluje i mówi, że super, że zazdrości i reż czeka na to kiedy u niego to się uda. Wiadomo, że chcieliby żeby ceny spadły, ale raczej liczą na to po cichu, raczej z niepewnością czy to się w ogóle wydarzy, jednocześnie męcząc się mieszkając poza miastem, z rodzicami, czy w wynajmowanej kawalerce.
A na wykopie.. jak to na wykopie, zupełna odwrotność tego co w życiu, każdy jest ekspertem i z absolutna pewnością przewiduje co się wydarzy za miesiąc, trzy i rok.
#kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #przemyslenia
  • 28
  • Odpowiedz
każdy jest ekspertem i z absolutna pewnością przewiduje co się wydarzy za miesiąc, trzy i rok.


@Lala-Sassy: bo tu siedza glownie dzieci wiedze czerpiac z tik-toka, yt, instagrama i innych, nie znaja zycia, ich zycie to glownie kąkuter i mieszkanie z rodzicami, sa specjlaistami od wszystkiego bo im koledzy tak mowia i kolezanki, ale te sa zle, bo kobiety sa zle, a jesli ktos dba o swoja kobiete to jest
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: oczywiście że tak jest, nie ma co patrzeć na życie z perspektywy wykopu.

Sam zakredytowałem się po korek, domek pod Wrocławiem, będę spłacać do końca życia pewnie - ale nie na styk, więc podwyżki stóp mnie nie dobiją. Ważne że jest własny kąt i święty spokój, a praca i tak tylko zdalna, szkoła dla dzieciaka pod nosem, ogród z placem zabaw i pies, także - walić wynajem i życie
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: to zależy, siostra niebieskiego z mężem wzięli pod korek kredyt na ponad 800 000 z wkładem 10%. Podwyżki stóp tak ich dobiły ze już dzisiaj nie są w stanie go spłacać, a mieszkają na kupie z dwoma dzieciakami przy rodzinie, bo kupili dziurę w ziemi i oszczędzają na wynajmie. Zdecydowanie im nie zazdroszczę sytuacji, bo przy takim kredycie nawet przy niskich stopach byłoby im ciężko.
Sama zrezygnowałam z mieszkania
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Pracują, oszczędzają, ale przy rosnących cenach mieszkań ciężko im oszczędzić na 10% wkładu i wykończenie
@Miszcz_Joda: chyba tak, dodatkowo anonimowość sprawia, że łatwiej gadac głupoty i z wyższością osądzać innych. W najgorszym razie usuną konto.
@retromirek: zgadzam się i myśle że każdy trochę tego chce, a że kredyt - No to jest ciemna strona medalu, ale w większości przypadków nie da się inaczej
  • Odpowiedz
to zależy, siostra niebieskiego z mężem wzięli pod korek kredyt na ponad 800 000 z wkładem 10%. Podwyżki stóp tak ich dobiły ze już dzisiaj nie są w stanie go spłacać, a mieszkają na kupie z dwoma dzieciakami przy rodzinie


@caslin: Zdradzisz, ile kupili metrów, a na ilu teraz mieszkają?
  • Odpowiedz
Ciekawe jest to, że każdy kogo znam w życiu prywatnym, a kto nie ma swojego mieszkania, żałuje, że nie stać go na kredyt i kupno czegoś swojego.


@Lala-Sassy: a wzięłaś pod uwagę, że może po prostu w takim środowisku się obracasz? jak nie znasz nikogo kto mówi po japońsku, wyciska 200 na klatę albo ma 5 samochodów, to znaczy że tacy ludzie nie istnieją?
  • Odpowiedz
@IceBeast: Wzięłam. Myśle, że Ci ludzie którzy pod tagiem beka z kredyciarzy codziennie tworzą wpisy, albo nie maja znajomych (wiec ciężko się obracać w ich kręgu), albo w świecie rzeczywistym trochę luzują majty i są łagodniejsi w wyrażaniu swoich poglądów.
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: serio? Dziwne, że 2 osoby stać na wynajem, a na krechę już nie.
Sam wziąłem krechę na gówno mieszkanie o po 2 lata h we dwie osoby wezmę na normalne mieszkanie. Na wynajem nie płaciłem nic i płacił nie będę.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: @Lala-Sassy: jak w ostatnich dwoch latach kredyt mogl dostac kazdy, wy jestescie wyrobnikami pocieszajacymi sie tym ze macie mieszkanie nie swoje na ktore musicie placic dwa razy wiecej anizeli zaplacilibyscie za gotowke, glupki xD
  • Odpowiedz
@booolooo: @Dantte: Nie zawsze to były 2 osoby i nie powiedziałabym że stać każdego. We Wrocku wkład 10% na 50m mieszkanie to jakieś 40k, to wcale nie jest tak mało. A dobrze byłoby mieć więcej żeby było lepsze LTV i kredyt nie na całą zdolność. Do tego trzeba jeszcze za coś to mieszkanie wykończyć.

mieszkanie nie swoje na które musicie płacić dwa razy więcej anizeli zaplacilibyscie za gotówkę
  • Odpowiedz