Wpis z mikrobloga

@jakubnn: JSW miało jednorazowy wyskok o ponad 10% w dniu w którym PAD podpisał program pomocowy dla górnictwa. Przypadkiem zbiegło się to z rajdem na amerykańskich węglówkach pod wpływem rosnącego kursu węgla koksującego, co analitycy powiązali i jak zwykle zrobili to źle.

Poza tym JSW waha jak liście na wietrze i ciężko przewidywać ich kurs przez pryzmat czegokolwiek, no bo po kontraktach dla Austriaków czy Czechów powinniśmy mieć Moon a kisiło
@krzaczor93: Ta pomoc to nie miała żadnego wpływu na kurs. Wtedy urosło, bo WIG był na dużym plusie. Teraz zasada jest taka: Wig na minusie - JSW na większym minusie. WIG na plusie - JSW na większym plusie. Przecież to automaty grają.
@fristajl: O, kolejny. Ile ja się już tego nasłuchałem... ()

- "Dziś na pewno urośnie bo zielono na indeksach.",
- "Dziś na pewno urośnie bo początek tygodniach/rajd świętego Mikołaja/efekt stycznia/etc.",
- "Wczoraj lipa ale dziś ATH poleci, zobaczysz, bo się dogadali ze związkami/podpisali jakiś kontrakt/jakieś inne pozytywne informacje ze spółki.",
- "Nie no dziś to już musi urosnąć bo kontrakty na węgiel rosną.",
- "Kontrakty na CO
@krzaczor93: no ale przecież korelacja jest teraz taka jak napisałem. Zauważ, że ja nic nie pisałem, że urosło bo, czy spadło bo. To nie ma żadnego znaczenia jak widzisz. Tu jest czysta spekulacja. Zauważ, że HCC wczoraj dotknęło ATH. Prawda jest taka, że jakby rynek wyceniał JSW tak jak powinien być wyceniany to by kosztował teraz minimum 100 zł. No ale polska giełda jest zbyt mała żeby to tak działało.