Wpis z mikrobloga

@herbatananoc:

PRL-owskie osiedla początkowo wyglądały tak samo. Przecież alternatywą do stawiania bloków w szczerym polu i czekania na infrastrukturę jest stawianie w szczerym polu infrastruktury i czekanie na bloki. Żadne miasto się na to nie zdecyduje.


Otóż chodzi o to, że za czasów PRL bylo dokładnie tak jak mówisz - stawiano blokowiska w szczerym polu, ALE plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał tereny na których nie można było stawiać budynków. Na tychże
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: To nie jest kwestia wolnego rynku, tylko żenującej słabości merytorycznej ludzi, którzy siedzą w samorządach. Polska potrzebuje dużych reform systemowych .

Pierwsza to likwidacja trójwładzy wykonawczej Kancelaria Premiera (taki mini rząd) - Rząd właściwy - Prezydent.

Najskuteczniejszym systemem jest system prezydencki, w którym prezydent powołuje gabinet. Nasz system, w którym prezydent ma silną pozycję, bo jest wybierany w wyborach powszechnych, ale nie rządzi, jest bez sensu. Na dodatek prezydent i rząd z różnych opcji politycznych mogą doprowadzić do paraliżu państwa (widzieliśmy to za czasów Wałęsy i będziemy widzieć po 2023 roku, bo Duda będzie prezydentem przez kolejne 2 lata, a rząd może być PO +
  • Odpowiedz
@DarPiesni: dalem dosc slaby bo juz nie chcialem wyszukiwac specjalnie uber patologii - przecietne nowe osiedle, przecietne prlowskie i przecietne staromiejskie. Jak wrzuca na google maps to co sie dzieje kawalek dalej przy galerii Posnania to bedzie kupa smiechu. Mniej miejsca niz na starym rynku.
  • Odpowiedz
@herbatananoc: Gdy spółdzielnia stawiała bloki, władze mówiły im gdzie mogą to zrobić, i tyle. Oczywiście że organizacja terenu to zadanie władz, tak kiedyś, jak i obecnie. Z tym że obecnie władze organizują teren źle, maksymalizują swoje zyski sprzedając tereny deweloperom i nie dają im jakichkolwiek wytycznych na zorganizowanie np. pawilonów handlowych, przychodni, przedszkoli, ciągów komunikacyjnych.

OP dał #patodeweloperka, ale to o czym się wypowiedział, oraz załączony obrazek
  • Odpowiedz
@bugg: jak urodziles sie w 45 to faktycznie mogles poczekac 30 lat bo DOPIERO SKONCZYLA SIE NAJWIEKSZA WOJNA W HISTORII LUDZKOSCI. Dalej juz nie bylo tak zle, tesciowie czekali dokladnie 4 lata w latach 80. W wieku 22 lat dostali mieszkanie z przydzialu. Nikt nie mowi ze mamy rozdawac za darmo, ale mieszkalniówka to newralgiczna część gospodarki - państwo powinno zająć się planowaniem parcel - wymuszać budowanie infrastruktury. Obecnie to
  • Odpowiedz
@JankoMuzyk: co więcej - rozwiązania urbanistyczne na terenach samych osiedli okazały się tak dobre, że nie dochodziło do sytuacji w której przestrzenie między blokami stawały się "niczyje", a przez to zaniedbane i niszczone.
  • Odpowiedz