Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki czy jest możliwe pracować zdalnie zarabiając złotówki, równocześnie pół roku mieszkając za granicą w jakimś cieplejszym miejscu?

Razem z mój #rozowypasek pracujemy zdalnie więc możemy mieszkać wszędzie gdzie jest dobry Internet. Chcemy pól roku mieszkać w Polsce i pól w jakimś ciepłym kraju.
Jaki kraj polecacie, żeby dało radę w miarę przeżyć przy takich zarobkach w PLN? (bo pracy zmieniać nie chcemy).

JA: 6K na rękę miesięcznie.
RÓŻOWA: 4K na rękę.
- 700 zł kredytu co miesiąc. (za nasze mieszkanie w PL)
Bez dzieci i innych zobowiązań finansowych, dobra znajomość języka angielskiego.

Nie zależy nam na mieście i miejscowościach specjalnie turystycznych. Właściwie im większa wieś tym lepiej, bo oboje lubimy. Myśleliśmy nad Portugalią, Hiszpanią lub Grecją, ale całkiem możliwe że jest jakaś lepsza opcja. W grę wchodzi chyba wynajęcie mieszkania na brb na 4-5 miesięcy.

Jeśli macie jakieś doświadczenie lub znacie kogoś kto tak żyje to będę wdzięczny za rady, jaki kraj polecacie? i ogólne rady. :)

#podroze #polska #emigracja #portugalia #hiszpania #walencja #wenecja #grecja #praca #wakacje #brb #pytanie #pytaniedoesksperta #wlochy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fa3bb899f26e000a5d6d53
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli ma być względnie ciepło i dać się pracować (różnica czasu, brak konieczności wizy) to w zasadzie w europie andaluzja, kanary, grecja ewentualnie cypr. wbrew pozorom południe włoch, portugalia czy środkowa hiszpania klimatem nie rozpieszczają.
@AnonimoweMirkoWyznania: no pewnie, że można, tylko czy OP (albo ktokolwiek inny) byłby w stanie z dnia na dzień (jeżeli np. szef powie ci, że koniecznie jutro masz się zjawić w biurze) kupić bilet na samolot i następnego dnia stawić się na miejscu.

Ja też mam pracę zdalną i nieraz myślałem, czy by sobie nie pojechać gdzieś na takie pół-wakacje, że w ciągu dnia pracuję, a wieczorem sobie zwiedzam, ale jak sobie
Pracujecie w korpo? Jeżeli tak, to potrzebujecie zgody pracodawcy


@cutecatboy: a co to w korpo jakis inny kodeks pracy obowiazuje? Jesli tylko w umowie maja teleprace, to moga pracowac zdalnie skad chca (o ile przebywaja wiekszosc czasu w Polsce, zeby nie zmieniac rezydencji podatkowej).