Wpis z mikrobloga

Kiedy byłem gówniakiem, myślałem że jak będę dorosły, to wykupię sobie pełen pakiet kablówki i będę całe dnie oglądał Discovery.

Mój niewinny umysł gówniaka zafascynowanego nauką nie mógł wtedy jeszcze przewidzieć, że zamiast Naukowego Murzyna, Pogromców Mitów i tego Hawkinga co ledwo się obudzi i już przy komputerze siedzi, na Discovery zaczną dominować jakieś złomowiska, kopanie złota i licytacje kontenerów ze śmieciami.

#heheszki #humorobrazkowy #discovery #nostalgia #gimbynieznajo #pasjonaciubogiegozartu #nauka
s.....i - Kiedy byłem gówniakiem, myślałem że jak będę dorosły, to wykupię sobie pełe...

źródło: comment_1643786657s9lTTINr1nXtA8nboscj1b.jpg

Pobierz
  • 145
@skitarii: tym bardziej że już chyba nie ma żadnego kanału typowo naukowego. Wszędzie programy typu "poskramiacze rosówek" albo "pogromcy pieczarek". Ostatnio miałem okazje oglądnąć jeden odcinek jakiegoś programu co kierowcy ciężarówek jezdza po zamarzniętej rzecze. Śmiechu warte :D jedyne co się tam zmieniało to ciężarówka i ładunek. Więcej emocji dałoby chyba oglądanie streamu live jak ktoś gra w candy crush saga
@skitarii: Który mamy rok? Po co płakać za telewizją, gdy za rogiem, w każdej nowoczesnej komórce i telewizorze możesz sobie odpalić bardzo rzeczowe analizy, dokumenty, opracowania, opowiadania naukowe CAŁKOWICIE ZA DARMO na platformach takich jak YouTube? Takich kanałów jak Curious Droid jest na YT naprawdę sporo, wystarczy czasami wpisać do wyszukiwarki ciekawe zagadnienie. IMO telewizja to już format wypalony, oblężony głównie przez umysły nieelastyczne, niezdolne do zmian. Dzisiaj dzieci będą się
Iskaryota - @skitarii: Który mamy rok? Po co płakać za telewizją, gdy za rogiem, w ka...
@ChochlikLucek: Proszę cię, bariera językowa dzisiaj to 3 kliknięcia w ustawieniach generowania automatycznych napisów z równoległym tłumaczeniem na język polski. Sprawdziłem aż sobie, znakomicie tłumaczy angielski na polski, przy okazji uczysz się języka, więc to sytuacja typu win-win. Ogólnie napisy na YT ciągle się doskonalą i rozumieją już nawet mocno akcentowany angielski. Future is now. Z kolei na Discovery miałeś lektora i gówno żeś slyszał. Poziom dokumentów też wcale nie powalał.
często oglądam dokumenty i popularnowego youtuba i musze przyznac ze te stare dokumenty wypadają po latach dość kiepsko (wciąż lepiej niż licytowanie kontenerów) dużo powtórzeń i mocno popularnonaukowa wiedza, mało konkretów, mało skoncentrowane informacje.