Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
Ok Mirki, już ostatni post odnośnie tego #!$%@? :)
Skladanie zajęło mi 2 dni. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu. Muszę przyznać, że mają dobrych inżynierów w Lego. Skrzynia biegów działa świetnie, jak w prawdziwym motocyklu, tylko ilość biegów z oczywistych względów zmniejszona do 3, ale i tak jest dobrze. Ostatni raz tak dobrze się bawiłem przy składaniu skrzyni biegów w Defenderze, choć tam już było za dużo wszystkiego. Tu jest w sam raz.
Sam model podoba mi się bardzo i jest bardzo podobny do oryginału. Są drobne różnice, wiadomo, ale jest close enough. Jedyne zastrzeżenie mam tylko do kilku elementów bocznych paneli i czachy, trochę się ruszają, ale przypuszczam, że to wina skali modelu i niewielu punktów montażowych. Ogólnie jest mega dobrze. Acha, no i masa naklejek. 2 szablony, ponad 70 nalepek. Nie jestem fanem naklejania, wolałbym, żeby były nadruki.
IMHO spokojnie 8/10, gdyby nie ta cena. Mimo wszystko polecam każdemu, a jesli lubisz motocykle, to już w ogóle będziesz zadowolony.

Model jest ogromy, więc dobrze będzie się prezentował sam na półce. Zapalniczka dla skali.

#lego #legotechnic #bmw #motocykle #modelarstwo #hobby
Jak obiecałem, wołam
@M_longer @NuclearBlast @gienon @xydeN- @JednaZTychPrzekletychBestii @Niluseq
jirki - Ok Mirki, już ostatni post odnośnie tego #!$%@? :)
Skladanie zajęło mi 2 dni....

źródło: comment_1643711322OvKHB3iQhxyy0zF7XCwkLf.jpg

Pobierz
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bocznica: to jest model. Po prostu. Jedni zbierają modele, inni kleją i malują, jeszcze inni grają w gry. Ktoś wędkuje, ktoś kase bierze na fajki i alko. Ja kupuje klocki ¯\_(ツ)_/¯

Poza tym złożoność i technika z jaką jest wymyślona mechanika skrzyni biegów sama w sobie daje radoche
@jirki: Ja nie rozumiem tego fenomenu jarania się klockami dla dzieci. Niech ktoś wytłumaczy.


@bocznica:
- Targetem tego zestawu nie są dzieci,
- to takie puzzle tylko o wiele bardziej skomplikowane są połączenia między nimi,
- samo składanie daje dużo rozrywki nawet dorosłemu człoiwiekopwi - biorąc pod uwagę, że modele składa się kilka, kilkanaście godzin,
- rozwiązania w tych modelach (jak działająca skrzynia biegów, mechanizm dyferencjału, penumatyka itd) robią wrażenie
@Kryspin013 dzięki za to wyjaśnienie, sam się ostatnio zastanawiałem gdzie tu "fun", bo choć w dzieciństwie miałem wiele klocków Lego, to ich składanie ograniczało się do podążania za instrukcją lub wymyślania swoich kombinacji, zatem coś co dziś wydaje mi się być średnio ekscytujące.