Wpis z mikrobloga

@Dalamar: radzę na bieżąco obliczać różnicę w racie względem bieżącego WIBORU i o tyle nadpłacać kredyt. Po pierwsze szybciej się spłaci, po drugie nie będzie szoku jak stałe oprocentowanie przestanie obowiązywać. No chyba, że już nadpłacasz :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lipszczak: paradoksalnie, jezeli @Dalamar wzial kredyt w 2020 r lub pozniej i na stale przejdzie w 2025/2026, to moze trafic na cykl obnizek stop, ktory kiedys na pewno nastapi. Pewnie juz nie do poziomow z 2015-2020, ale np do 3% jak najbardziej.
@kiedysmialemtubordo: Dlaczego nie do poziomów 2015-2020? Przecież ta inflacja z która mamy do czynienia obecnie wynika niemal całkowicie z czynników zewnętrznych. Sytuacja ustabilizuje sie w ciagu paru lat i nic nie stoi na przeszkodzie żeby wróciło do 1,5%. Sensowność podnoszenia stop w tym momencie upatruje tylko w kontekście obrony przed kryzysem walutowym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@filip-zaluski: tak, spirala inflacyjna i utrwalone oczekiwania inflacyjne + rozgrzana konsumpcja to czynniki zewnetrzne. Moim zdaniem nie ma szans n 1,5% do 2025/2026 co najmniej chyba, ze przyjdzie deflacja/kryzys. Szczegolnie ze w takich Niemczech czy Francji juz zaczyna spadac, a nam szczyt sie przesuwa i wladza pijarowo chce go sciac
@kiedysmialemtubordo: jak wziął rok temu to ma stałe na poziomie 0.6% plus marża. Jeśli będzie tak jak mówisz i w 2025/2026 będzie WIBOR na poziomie 3%, to i tak ma wzrost o 2.4%. Moim zdaniem, do poziomu z zeszłego roku już nie wrócimy, więc dla takich osób które brały w tym czasie stałe oprocentowanie to najlepszy czas, aby nadpłacać.