Wpis z mikrobloga

@kiedysmialemtubordo: 3 miesiące temu pisalem, czemu mają was dziwić st00pki 5%, wyzywano mnie od debila mającego mniej niż 80 iq

skoro ja zwykły janusz, co się nie znam, patrząc na to co się dzieje doszedłem do takich wniosków, to ci wszyscy eksperci finansowi z telewizora, od lewa, do prawa się doszczętnie skompromitowali i ich prognozy
  • Odpowiedz
@Dalamar: radzę na bieżąco obliczać różnicę w racie względem bieżącego WIBORU i o tyle nadpłacać kredyt. Po pierwsze szybciej się spłaci, po drugie nie będzie szoku jak stałe oprocentowanie przestanie obowiązywać. No chyba, że już nadpłacasz :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lipszczak: paradoksalnie, jezeli @Dalamar wzial kredyt w 2020 r lub pozniej i na stale przejdzie w 2025/2026, to moze trafic na cykl obnizek stop, ktory kiedys na pewno nastapi. Pewnie juz nie do poziomow z 2015-2020, ale np do 3% jak najbardziej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanMihau: mysle, ze pod tyle nie podejda, a prog bolu jest nizej - przy 4%. Ten prog nieswiadomie przekrocza i wtedy sie zacznie zabawa, przy ktorej problemy kredytobiorcow indywidualnie beda niczym.
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: Dlaczego nie do poziomów 2015-2020? Przecież ta inflacja z która mamy do czynienia obecnie wynika niemal całkowicie z czynników zewnętrznych. Sytuacja ustabilizuje sie w ciagu paru lat i nic nie stoi na przeszkodzie żeby wróciło do 1,5%. Sensowność podnoszenia stop w tym momencie upatruje tylko w kontekście obrony przed kryzysem walutowym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@filip-zaluski: tak, spirala inflacyjna i utrwalone oczekiwania inflacyjne + rozgrzana konsumpcja to czynniki zewnetrzne. Moim zdaniem nie ma szans n 1,5% do 2025/2026 co najmniej chyba, ze przyjdzie deflacja/kryzys. Szczegolnie ze w takich Niemczech czy Francji juz zaczyna spadac, a nam szczyt sie przesuwa i wladza pijarowo chce go sciac
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: jak wziął rok temu to ma stałe na poziomie 0.6% plus marża. Jeśli będzie tak jak mówisz i w 2025/2026 będzie WIBOR na poziomie 3%, to i tak ma wzrost o 2.4%. Moim zdaniem, do poziomu z zeszłego roku już nie wrócimy, więc dla takich osób które brały w tym czasie stałe oprocentowanie to najlepszy czas, aby nadpłacać.
  • Odpowiedz