Wpis z mikrobloga

Dlaczego od nowego roku kierowcy zaczęli jeździć 45 km/h na ograniczeniu 50 km/h i mają straszne wąty jeśli ktoś ich wyprzedzi? Zazwyczaj delikwent jedzie 45 na zabudowanym i 65 na niezabudowanym. Spoko jeśli gość ma do przejechania 15km. Problem się zaczyna kiedy ja mam do przejechania 200km po takich drogach i tacy delikwenci łączą się w grupy po 5 samochodów z odstępem 3m. #!$%@? mordęga bo na mojej najczęstszej trasie linia przerywana jest zazwyczaj na zabudowanym i żeby wyprzedzić tą kolumnę muszę przyspieszyć do ponad 100. Tylko po to żeby na niezabudowanym jechać legalnie 90. Dla mnie to spora różnica czy zrobię tą trasę w 1,5h czy w 3h. Oczywiście przy takim wyprzedzaniu standard to trąbienie, przyspieszanie i mruganie światłami. Człowieku, jak Ci się nie spieszy to zostaw miejsce innym którzy chcą jechać z maksymalną dopuszczalną prędkością.
#policja #mandaty #samochody #nowylad #bmw #ford #mercedes #audi #stopcham #polskiedrogi
  • 15
  • Odpowiedz
@Django09: powoli się wykruszają jeżdzący przepisowo. Coraz więcej jest "pociągów", gdzie pierwszy jedzie przepisowo, a reszta tylko czeka na okazję do wyprzedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@dafto ile razy jak jadę 80-90 po naszej białostockiej obwodnicy na której jest 70, to wskakują za mnie a jak tylko zbliżamy się do punktu w którym mogą stać to solidarnie za mną do 75 zwalnianie jest, nie zawsze ale ostatnio częściej
  • Odpowiedz
@Django09: jazda polska, fotoradar na 50? Zwalniamy do 30. Fujary zbite w grupki z odstępem 2m, nie wyprzedzisz bo niema gdzie się wcisnąć. I tak się jeździ po tej polsce
  • Odpowiedz
@Django09:
pisałem o tym już na początku stycznia, jak ktoś ma 10-15km do przejechania to mu to wielkiej różnicy nie robi, a jak niektórzy robią po 200+ to już zaczyna robić się znacząca różnica. A jak czasem robię dłuższą trasę z kilkoma przystankami w małych miastach to wtedy zaczyna się mordęga, szczególnie że już parę razy miałem awaryjne hamowanie jak jakiś lokalny samochód wyleciał z podporządkowanej...
  • Odpowiedz
Oczywiście przy takim wyprzedzaniu standard to trąbienie, przyspieszanie i mruganie światłami.


@Django09: to jest najlepsze - spowalniacz niech sobie jedzie jak chce, ale że jeszcze z #!$%@? strzela bo ktoś nie chce się ciągnąć to XD
  • Odpowiedz