Wpis z mikrobloga

Jak ktoś powie że nie ma się co bać koronawirusa, bo to zwykłe przeziębienie to brawo. Takich mocnych objawów gorączkowych/osłabienia nie pamiętam w swoim życiu, a mam prawie 30 lat. Od 4 dni nie odpuszcza pomimo 2 dawek szczepionki. Walcie się na ryj ci co tak mówią - ignoranci. Tfu. #koronawirus #zdrowie #medycyna
Pobierz wolemyszki - Jak ktoś powie że nie ma się co bać koronawirusa, bo to zwykłe przeziębi...
źródło: comment_1643445613HFBHy9B79coHJxL1yCxFcI.jpg
  • 251
: i nie daje ci do myślenia że po szczepieniach tak ciężko przechodzisz? U mnie żona dwie moderny i 39 gorączki pare dni teraz słaba leży. Ja bez szczepień katarek parę dni i raz zabójcze 37.2


@justice_league: O JA PIERXDOLEEE XDDDD CHLOPSKI ROZUM ODKRYL SPISEG XDD

I TO JESZCZE TYLE PLUSÓW DOSTALO, GDZIE JA ŻYJĘ XDDD
i na tej podstawie zakładasz, że szczepieni przechodzą ciężej? tylko dlaczego nie pokrywa się to z obserwacjami lekarzy czy badaniami statystycznymi?


@megawatt: Nie ma co sądować w jedną, ani w drugą stronę. Nie ma żadnych sekcji zwłok zmarłych na covid, żeby stwierdzić na ile szczepionka by pomogła czy też nie, czy to celowe nie mam pojęcia. Więc to takie przepychanki w jedną, a to w drugą stronę.

Fakt jest taki, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moisze: są i wynikają z przepisów unijnych. Masz nawet przykład wyroku TSUE jak pogooglujesz.
Dla COVID przygotowywali chyba oddzielny fundusz ale nie śledzę tematu czy został już uruchomiony i czy działa.

Jeszcze raz powtarzam, że wpisanie do kalendarza nie zmieni nic. Jak ktoś do tej pory miał w dupie szczepienie, to dalej będzie miał.
@aadm10: Nie, na podstawie danych które spływają ze świata, Uk, Szkocja, izrael itp. nawet tu masz komentarz wyżej. W szkocji na 100k więcej hospitalizacji po dwóch dawkach niż w ogóle. Wrzucałem też wyżej badania z meksyku w sprawie ADE dla wariantu delta, omicron, gdzie wskazują że to ryzyko bo brak ADE było udowodnione dla pierwszego wariantu dla którego szczepionka miała 95% skuteczności PRZED ZACHOROWANIEM, co wiemy jest nieprawdą dla nowych wariantów.
@Mikrotaur: Nie bo w maju przed szczepieniem robiliśmy przeciwciała i mieliśmy oboje i to w obu klasach(iGm oraz Igg czyli w miarę świeża infekcja), ja temu zrezygnowałem ze szczepień, ona nie. W tedy miałem jedynie omamy węchowa, ona lekki katar teraz - no cóż.
a zdążyło ci się pomyśleć, że przez szczepionki w ogóle to przechodzą? I że gdyby się nie szczepili, to by wirusa nie załapali? Taki piękny wykres...


@Nieszkodnik: powiedz mi, nie zdziwiło Cię w tym wykresie że ta nadmierna zachorowalność dotyczy najbardziej ludzi pomiędzy 18 a 60 rokiem życia?

Weźmy komentarz z raportu z którego wzięto te dane:
The rates are calculated per 100,000 in people who have received either 2 doses