Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot.

Dostałem nową pracę. Udało mi się wynegocjować 11k na rękę (licząc wszystkie premie i ppk) w Warszawie.

Jak dotąd pracowałem w #telekomunikacja w państwówce za 5300 na rękę, co w moim wieku (36 lat...) w Warszawie jest niską wypłatą za 10 lat doświadczenia zawodowego.

Pracy szukałem 5 miesięcy (głównie przez pracuj.pl oraz strony internetowe firm z branży), wysłałem łącznie 31 CV, z czego nie dostałem żadnej odpowiedzi na 24 z nich. Dostałem informację zwrotną (negatywną) w przypadku kolejnych 4. Miałem 3 rozmowy, z czego na dwóch odrzucono mnie przez "zbyt wysokie" oczekiwania finansowe - i jedną zakończoną sukcesem.

Wiem, że moja pensja to śmiech na sali w porównaniu z #programista15k, ale naprawdę się cieszę, że się udało, w końcu to ponad 100% podwyżki netto + praca zdalnie 2 razy w tyg (obecnie mam w 100% stacjonarną). Do tego pracuj.pl podaje, że na tę ofertę aplikowało ">100 osób", co mnie dodatkowo buduje. W nowej pracy są jeszcze wyższe stanowiska do osiągnięcia, więc może przed czterdziestką będzie te mityczne 15k poza IT? :)

Świętuję!

#praca #pracait #chwalesie
  • 108
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: gratulacje. Co robiłeś na państwówce w telekomunikacji i czy do nowej pracy musiałeś się przebranżowić? Doświadczenie zdobyte w państwówce się przydało? Kim będziesz w korpo?
  • Odpowiedz
  • 3
Gratki. Co bedziesz tam robil? Ile na ppk miesiecznie wplywa tak ogolem? Rozumiem, ze jak zrezygnujesz to dostajesz to w kieszen?


@peoplearestrange: na ppk 7% Można wybrać 70% z tego, co wpłaca pracodawca, więc to jakby dodatek do pensji. Będę od szeroko pojętej telekomunikacji :)

czy dalej pracujesz w telekomunikacji? Czym się zajmujesz?


@Kolczaneiro: Tak, systemy security i sieć głównie

bieda to nie wstyd. Pozdrawiam


@zydo_komucho_gej: pozdro

Co robiłeś
  • Odpowiedz