Wpis z mikrobloga

mam 4 lata doświadczenia w webdev (nie licząc studiów), czy możliwe jest aby załapać się na jakiś staż związany z AI, ML lub Data Science bez większego doświadczenia i dobrej matmy? Mam tam jakieś niewielkie podstawy pythona, R i data science ale nic ponad to.
Webdevem rzygam i już podczas rozpoczęcia pracy w tym, wiedziałem, że nie chcę tego robić, no ale pieniążki były mi potrzebne do życia i na studia.
W ogóle moja pierwsza praca miała być związana z AI ale jednak ogłoszenie pracy mijało się z tym co zastałem w rzeczywistości.
#programista15k #datascience #machinelearning
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopyta_doskonale: poszukaj sobie jakiegoś projektu ds, popracuj nad nim, zobacz czy temat w ogóle Ci leży. Opracowanie dwoch-trzech zagadnień (powiedzmy NLP, image recognition i np jakiś forecast) to więcej niż trzeba żeby wyhaczyć jakiś staż w ds/ml eng.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopyta_doskonale: pewnie że się da. spróbuj złapać jak najwięcej podstaw i rób projekty na kaggle. Jeśli stronę programistyczna masz opanowana wystarczy ci poznać algorytmy, teorie i możesz na luzie cisnąć z projektami. Jeśli masz tyle i mieszkasz w warszawie/Wrocławiu rozglądaj się za stażem. Jeśli będziesz miał coś w portfolio i umiał o tym opowiedzieć uda ci się znaleźć staż.
@saif3r: masz jakies przykłady? Od kilku miesięcy coś bawię DL bo mam na studiach i właśnie chciałbym jakiś staż w tym załapać. W Polsce same oferty to praktycznie Web, a na MLa to głównie chcą seniorów
@vestige: Od 3 miesięcy jestem na stażu z DS. Muszę przyznać, że łatwo nie było, ale się da. Przeglądajcie pracuj.pl i linkedin i próbujcie aplikować na oferty juniorskie. Rekruterzy sami nie wiedzą kogo szukają :D Mi nauka zajęła może 4-5 miesięcy i może kolejne 3 miesiące na szukaniu pracy.