Wpis z mikrobloga

Zagadał do mnie w pociągu typ i mimo że nie lubię takich sytuacji, to rozmowa okazała się bardzo ciekawa. Jak wysiadał, to mi podał dane, żebym sobie o nim poczytał... na wikipedii xD Okazało się, że to profesor elektrotechniki, wynalazca m.in. ABS. Życie bywa zaskakujące :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Pawlak_(elektrotechnik)

#kolej #zycie #ludzie #niewiemjaktootagowac
  • 38
@Damasweger: mialem podobną sytuację z Andrzejem Zygierewiczem ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zygierewicz ) . Zagadał już na peronie, potem siedzieliśmy razem w przedziale. Opowiadał mi jak komponuje w Finalu itd., dał do siebie numer. Jak zdecydowałem się zadzwonić po iluś latach to odebrała jakaś kobieta (żona albo córka, już nie pamiętam) i powiedziała, że pan Andrzej jest w ciężkim stanie, niedługo później zmarł :(
To jest ciekawe w ludziach z poprzedniej epoki, że nie mieli problemu zaczynać rozmowy z obcymi ludzim których najprawdopodobniej zobaczą pierwszy i ostatni raz, widocznie podczas podróży nie było niczego innego do robienia prócz gadaniny, zabrzmię jak boomer ale dzisiaj to raczej większość ludzi to tacy wyciszeni i anonimowi, gdy wchodzą do przedziału to nawet się nie przywitają
zabrzmię jak boomer ale dzisiaj to raczej większość ludzi to tacy wyciszeni i anonimowi, gdy wchodzą do przedziału to nawet się nie przywitają


@zalogowany_user: bo tak naprawdę rzadko kiedy w tej poprzedniej epoce to były spoko rozmowy. Najczęściej jakiś kretyn się przypałętywał i nie mogłeś się odgonić. Coś jak żul pod sklepem, czy to jest przyjemne? No niezbyt. Teraz przynajmniej można się wymówić pracą lub czymś innym na telefonie/laptopie i zaniknęło.
@zalogowany_user: no to było tak jak napisałem wyżej. Do tego zdarzało się picie w przedziale, nagabywanie itd. Sama gazeta czy książka nie wystarczała bo tacy ludzie nie mieli co robić a czytanie to już była ostatnia rzecz po którą sięgną. Te czasy zaczęły wygasać tak, ja wiem, może w okolicach 2013 wraz z posiadaniem przez już chyba każdego telefonu.
No i warto dodać, że składy bezprzedziałowe zaczynają wypierać przedziałowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Damasweger: Gość jest mega, kiedyś wykładał gościnnie na Politechnice Świętokrzyskiej. Naprawdę mi zaimponował. Typ nie ma druta wbitego w mózg, naprawdę potrafi zainteresować słuchacza swoją osobą. I co ciekawe, na wykładzie dawał studentom jakieś zadanie do wykonania, chodził po sali i przysiadał się do losowych studentów i rozmawiał. Też ze mną przeprowadził taką krótką rozmowę, ale już nie pamiętam o czym. Było to jakieś siedem lat temu. Najciekawszy wykładowca jak na
@volodia Pewnie jest. Pokazywał mi zdjęcie domu, który buduje - byle biedak sobie na taki nie pozwoli xD

@kingszajs Określiłbym go jako "pozytywna gaduła". Rozmawialiśmy przede wszystkim o sporcie. Wyczułem, że jest kimś ogarniętym po tym, jak wtrącał jakieś angielskie terminy a propos jazdy wyczynowej rowerem. Akcent zdradzał, że koleś naprawdę jest fluent
@rutkins: Śpieszę z wyjaśnieniem - podstawą funkcjonowania silników elektrycznych jest pole elektromagnetyczne, czyli połączenie pola elektrycznego i magnetycznego, między którymi zachodzą wzajemne zależności. W bardzo dużym uproszczeniu, wirnik w silniku możemy porównać do magnesu, który drugim magnesem ciągniemy wokół własnej osi. W silnikach prądu stałego pole wzbudzenia pełni w zasadzie taką samą funkcję jak jeden z wspomnianych wcześniej magnesów, czyli ciągnie za sobą wirnik. Może ono pochodzić z tzw. uzwojenia wzbudzenia,