Wpis z mikrobloga

jestem w momencie zakupów pierwszych butów spd. Zamówiłam dwa modele i mam wątpliwości co mam wybrać.

- fizik terra x5: jak je wkładam to jakbym wkładała kapcie :) miękki materiał, łuki stopy są idealnie wpasowane we wkładkę. po dopasowaniu jest jakby nadmiar materiału w jednej strony

- Shimano XC501 damskie: zdecydowanie bardziej owijają stopę, przez to mam wrażenie kompresji/ucisku. wkładka jest wyprofilowana tak, ze jest ta górka jest delikatnie w bok od moich łuków stopy

na długość są takie same. Na co zwrócić jeszcze uwagę?

#rower #mtb #gravel

Które buty wybrać?

  • fizik terra x5 75.0% (15)
  • Shimano XC501 25.0% (5)

Oddanych głosów: 20

  • 21
@zblo: I od razu wywal wkładki z butów (w zasadzie z każdych rowerowych trzeba tak zrobić). Kup takie, które wspierają łuk stopy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krabozwierz: @zblo: stopa podczas wysiłku puchnie lekko podczas biegania. Na rowerze jest w przeciwną stronę, czyli lekko się kurczy. Zauważ, że jak zapniesz but dosyć ciasno przed jazdą to i tak po godzinie jazdy można jeszcze mocniej ścisnąć rzepy / pokrętła (tutaj odpada efekt luzowania się rzepu).
@uysy: Czy oprócz wkładek bontragera są jakieś inne nad którymi warto się zastanowić?

@zblo: Mam Fizik Terra X5 suede i szczerze polecam. Buty całkiem fajnie, dość przewiewne. Ja mam niestety problem z przegrzewaniem się stóp i w lato po 3-4h jazdy zaczynają się problemy (stąd zastanawiam się też nad wymianą wkładki).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zblo: tak jak pisali powyżej - buty to kwestia bardzo indywidualna i nie chcę Ci mieszać. Natomiast ze swojej strony dodam, że ostatnio targał mną podobny dylemat i miałem na nogach Fizik Terra X5 (pełny numer oraz połówka), Northwave Rebel 2 i Shimano XC-701. Naprzymierzałem się do woli. Muszę przyznać, że tu akurat X5 wypadły średnio, miałem wrażenie sztucznego buta, jak przy moich starych Shimano z klamrą. Ponadto oba rozmiary miały
dziękuje za wszelkie odpowiedzi, trochę mi rozjaśniliście

@krymic1991: nie wiem czy ma byc wygodnie, czy maja trzymać :)
@uysy: dziekuje, o tym nie mialam pojecia - czyli wcale nie patrzec teraz na wkladki..
@4x80: niby wiem, ze maja rozna ale nie wiem co to dla mnie znaczy
@niebieska_cegla: chcialabym sie zmiescic do 450 zl (100€)