Wpis z mikrobloga

Po wchodzeniu na przeróżne grupki budowlane na fb mam mętlik w głowie. Ogólnie sytuacja jest taka, kupiłem działkę - małą, poniżej 700m ale dobrze położoną - i na tym mi głównie zależało. Ogólnie na samym domu/projekcie mi zupełnie nie zależy i planuję wybudować coś naprawdę małego nawet poniżej 70m2. Zależy mi jedynie na domu, bo całe życie wychowywałem się w domu i nigdy nie przepadałem za życiem w blokach jako takich. I teraz sedno sprawy - wchodząc na różne fora budowlane niektórzy mówią, że dom 70m2 to jakieś 700k, inni znowu że się w 300k mieszczą... tylko, że te wyższe kwoty trochę mi nie współgrają z rzeczywistością, bo mam znajomych, których 100m2 SSZ kosztował jakieś 220k... i to w zeszłym, drogim roku. Po drugie rozmawiałem już z firmami od domów szkieletowych i podają bardzo podobne koszty, że spokojnie pod klucz zmieszczę się poniżej 400k i sobie to pewnie urządzę. Jak to wreszcie jest? Czyżby jak w paście o forach dla biegaczy, że bez butów za 2000 nie startuj? #budowadomu #budownictwo #budujzwykop
  • 20
@RussianBoi2: Buduj i nie patrz na innych co #!$%@?ą że poniżej 120 m to kurnik.
Ja budowałem w zeszłym roku na materiałach rezerwowanych wiosną.
Co do kosztów to przy budowie jest tak wiele elementów że na prawdę na wszystkim można oszczędzić a potem jeden etap zje całą oszczędność. Wszystko zależy na czym Ci zależy.
Nie sugeruj się kosztami budowy z portali z projektami bo są mocno niedoszacowane.
Ja buduje 68 metrów
@RussianBoi2: dużo zależy od tego jak dom będzie zaprojektowany, z czego i dla kogo.
Inaczej będzie kosztował dom z dachem powyginanym w każdą możliwą stronę a inaczej z dachem płaskim.
Inaczej będzie kosztował dom z piecem i wentylacją grawitacyjną inaczej z PC i rekuperacją.
Inaczej będzie kosztował dom z oknami HS/HST a inaczej z klasycznymi.

Cena jest pochodną tego wszystkiego i wielu innych czynników.
Mi na chwilę obecną SSZ wyszło 800-900PLN/m2
@01101010_01100001: no właśnie dziwią mnie głosy, że poniżej 120m2 to kurnik - mnie przede wszystkim zależy na alternatywie dla bloków. Skoro już najtańsza nowa deweloperka kosztuje 7k za metr w stanie do wykończenia w zapomnianych miastach to bez problemu uważam, że podobnie a nawet może i taniej wyjdzie mnie dom. Mieszkam obecnie z dziewczyną w mieszkaniu 40m2, które jest w zupełności wystarczające na dwie osoby. Nawet uwzględniając posiadanie dzieci w przyszłości
@RussianBoi2: Dokładnie wychodzę z tego samego założenia. Tym bardziej że przestrzeń w domu z działką się inaczej postrzega. Jak masz dom to wiosną i latem i tak mnóstwo czasu spędzasz na świeżym powietrzu. Nie znam nikogo kto by narzekał na za mały dom za to znam ludzi którzy narzekają na za duży dom do drogi w utrzymaniu, drogi w remoncie, czasochłonny w sprzątaniu.