Wpis z mikrobloga

Dalszy ciag wpisu sprzed 4 miesiecy https://www.wykop.pl/wpis/60610313/w-czerwcu-zamowilem-m340i-prawie-ze-wszystkimi-moz/

Po 7 miesiacach czekania w koncu mialem odebrac nowy m340i niestety w trakcie inspekcji samochodu okazalo sie ze

- czarne plastiki sa porysowane
- maska i nadkola byly polerowane i grubosc lakieru jest w okolicy 60-70 mikronow
- rdza na elementach podwozia xD
- samochod byl brudny

Pewnie nie zauwazylbym polowy z tych wad ale pamietajac ze zyje w kraju z dykty i kartonu wynajalem firme ktora zajmuje sie sprawdzaniem samochodow https://checkauto.pl/

Oczywiscie nie odebralem samochodu w takim stanie i aktualnie czekam na kontakt od dyrektora salonu jak zamierza rozwiazac ten problem. Jezeli ktos jest zainteresowany jak sprawa sie potyczy plusujcie komentarz ponizej, zawolam jak sie czegos dowiem. Cos czuje ze czeka mnie dluga walka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://imgur.com/KDeOwDO
https://i.imgur.com/yIuAtEI.jpg

Tutaj jest cala galeria https://imgur.com/a/GKfzzBg

#bmw #samochody #motoryzacja #zalesie #afera

ps: Zanim ktos napisze ze taka rdza i tak pojawi sie w trakcie uzywania samochodu to oczywiscie wiem ale chcialbym zeby pojawiala sie po wyjezdzie z salonu o rysach i polerowaniu nawet nie wspomne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1642942571ryjiMcqyAsex4RV8NjtSA5.jpg

Czy odebralbys nowy samochod w takim stanie

  • Tak 8.5% (521)
  • Nie 91.5% (5639)

Oddanych głosów: 6160

  • 189
@lewy313: a tak na serio: zdarzało mi się odbierać samochody dla znajomych, oglądam też używki. To co Ci ta firma napisała to żaden powód do obniżki, szczególnie w dzisiejszych czasach. Spawy wydechu mają zewnętrzna korozję, masz dwie śruby z nalotem. To nie jest powód do robienia problemu. Zawsze możesz to zareklamować na pierwszym serwisie, BMW pewnie wymieni śruby, które skoroduja tak samo w 2 dni. Plastiki piano Black będą tak wyglądały
@lewy313: Przecież ta rdza widoczna na tych elementach jest normalna… ocynkowany śrubek, opasek chyba nikt nie dorzuci ;), zapewne stal kilka dni na podwórku, wiec przyjrzyj się to na tarczach tez znajdziesz, rysy już dyskwalifikują….
@lewy313: A jaka data produkcji? Na nalepkach albo z vinu?

Opony jaka data produkcji? Wygląda jakby długo czekało na parkingu.

Stawiam że pół roku czekał.

Jak miałeś odbiór na 31 tydzień to produkcja ok 25.
To co Ci ta firma napisała to żaden powód do obniżki, szczególnie w dzisiejszych czasach


Firma tylko ocenila samochod nie sugerowali czy to kwalifikuje sie do obnizki czy nie.

Zawsze możesz to zareklamować na pierwszym serwisie, BMW pewnie wymieni śruby, które skoroduja tak samo w 2 dni.


Moga zrobic dokladnie to samo przed odbiorem a nie na pierwszym serwisie :D

Ale to całkowicie normalne i dosyć często spotykane. Jeśli lakier ma ten
Cos czuje ze czeka mnie dluga walka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lewy313: Czeka. Również jestem po zakupie BMW z salonu w 2021. Powiem jedno: DRAMAT. Następnym razem kupię Fiata Tipo, przysięgam.

Zaproponują Ci komplet dywaników, albo jakąś powłokę ceramiczną na lakier. Jak będziesz zbyt natarczywy to delikatnie dadzą Ci do zrozumienia, że jak nie chcesz to nie musisz odbierać i nie stanowi to dla nich większego problemu
@lewy313 Rdza to najczęściej przy transporcie na auto lawetach, jeszcze teraz jak jest błoto pośniegowe z solanką to leci i łapie, a co do tego porysania i polerki to najzwyklejszy paproch kierowcy, szybko muszą ładunki ładować i następny kurs i tak w kółko, siedziałem w tym przez 1,5 roku i norma było to że trzeba było zaprawkę robić na zderzaku w nowym samochodzie, coś wgniecione i wymiana, a kierowcy też te auta
Powiem Ci więcej. Nawet jak auto spadnie z lawety i trzeba wspawać ćwiartkę to dalej się to robi.


@osdpl: trochę przesadziłeś, BMW by tak nie zrobiło. Ale są marki, które by faktycznie drutowały
A jaka data produkcji? Na nalepkach albo z vinu?


03.01.2022 oficjalnie ale pierwszy termin byl na 41 tydzien 2021.

Opony jaka data produkcji? Wygląda jakby długo czekało na parkingu.


Nie sprawdzalem bo aktualnie ma zalozone kola zimowe ktore dodatkowo kupilem. Dzieki za wskazowke sprawdze w tygodniu.
@lewy313: Generalnie to przesadzasz, rdza jest normą w tych miejscach, a grubość lakieru w nowych autach wszędzie jest słaba przez gorszą jakość produkcji jak i wszelkie normy. Nic nie ugrasz, salon powie, że odbierasz, albo nie, im to bez różnicy, bo sprzedadzą to komuś innemu pewnie dość szybko.

A firma, którą wynająłeś pewnie celowo wskazała takie pierdoły, żeby nie było, że nic nie zrobili, pewnie przy większości ich zleceń dają tego
A firma, którą wynająłeś pewnie celowo wskazała takie pierdoły, żeby nie było, że nic nie zrobili, pewnie przy większości ich zleceń dają tego typu uwagi.


@p__m: Pisalem juz ze sprawdzilem kilka samochodw ktore byly w salonie i zaden nie mial tego problemu. Jedyne czego chce to taka sama jakosc jak kazdy inny nowy samochod w tym salonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Straszna mam beke jaka fuszerke akceptuja
@lewy313: auto pewnie dostało gdzieś śnieg ze solą od spodu (np. na placu), gdyby przyjechało hermetycznie do salonu to i tak po dwóch tygodniach wyglądałoby tak samo u Ciebie.
auto pewnie dostało gdzieś śnieg ze solą od spodu (np. na placu), gdyby przyjechało hermetycznie do salonu to i tak po dwóch tygodniach wyglądałoby tak samo u Ciebie.


@p__m: Mam zdjecia od ludzi z forum bmw i ich m340i nie wyglada tak po dwoch zimach od odbioru.