Wpis z mikrobloga

@l-RAD-l: Z tymi social media co zakazuja w jakikolwiek sposob odwolywac sie do tej grupy, mam wrazenie ze oni chca ludziom wmowic ze Afryka nie istnieje, ze ziemia jest plaska, a szczepionki sa cialem stalym.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: akurat z mulatem to jest fikol do kwadratu bo poprawna wykladnia na czas obecny mowi o osobie pochodzenia mieszanego - bez sprecyzowania etnicznej mieszanki. jest to jakies rozwiazanie bo mozesz byc np. czarno-indiano-bialo-azjata... w jakims stopniu ¯\_(ツ)_/¯

ale fikol jest tu wiekszy...
bo osoba mieszana powinna opowiedziec sie po jakiejs stronie lub zostac na jakas zepchnieta.
i tak czarni mulatow uwazaja za bialych. biali za czarnych XD

samo okreslenie
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: no i tutaj Ugandka pisze takimi skomplikowanymi zdaniami i to w jezyku ktory nie jest jej rodzimym. jakby to przetlumaczyc na angielski i pokazac Amerykaninowi to by nawet tego nie probowal calego przeczytac tylko by przeczytal kawalek pierwszego zdania i odpisal "u racist fuck off".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@l-RAD-l: Od 10 lat mam zioma murzyna i nigdy się o słowo m----n nie obraził. Sam się śmiał że go na moim weselnym zdjęciu nie widać bo założył czarny garnitur a do mojej córki jak była mała mówił "patrzy czarny wujo" xD
  • Odpowiedz
@tabarok: pomijajac ta cala dyskusje to sa tez takie okreslenia jak osoba nienormatywnie zapigmentowana ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i tu trzeba dobrze znac jezyk, zeby to wychwycic, no i o to sie to rozbija. nasze dzielne julki takich niuansow nie ogarna ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Od 10 lat mam zioma murzyna i nigdy się o słowo m----n nie obraził.


@Crisu: a jakbym zobaczył go na ulicy i powiedział: "O, m----n. Idziesz kraść czy już wracasz?" to obraziłby się tylko za insynuowanie zamiaru lub popełnienia kradzieży czy za "murzyna" też?

Koniecznie podrzuć mi link do tej dyskusji. To najpiękniejsza orka jaką widziałem w życiu. Ta dziewczyna ma klasę( ͡° ͜ʖ ͡°)


@
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: Wy się sracie o to słowo w internecie po polsku na polskich stronach, a jeszcze nie widziałam żeby w restauracji ktoś do kelnera czy obsługi walił z tego hasła. I tam się wtedy nagle potraficie zwracać z szacunkiem ani nikomu to nie przeszkadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może idź z tym na 4chan albo na redita. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe
  • Odpowiedz
@SarahC: Piszesz bez ładu i składu, poruszając bez sensu różne średnio połączone z sobą wątki.
Dawno nie czytałem tak dziwnego wpisu.
Niezły musisz mieć sajgon pod kopułą ;p
  • Odpowiedz
nie jest neutralne, bo stawia Polaków w pozycji kogoś, na kogo nie ma polskiego odpowiednika słowa M----n. W Niemczech skasowali je, a stamtąd Polacy wzięli.


@Missudi: M----n, pochodzi od Maur, to tak jakby napisać, że Włoch od Wołochów jest rasistowskie. M----n jak najbardziej jest neutralne i naturalne w j. polskim i nie z niemieckiego, bo Polacy spotkali się już wcześnie z Maurami z Afryki, to już "czarny" "afroamerykanin" nawet "czarnoskóry"
  • Odpowiedz
@Niegodnik: M----n po polsku znaczy po prostu ze jest to ktos o pochodzeniu afrykanskim, o ciemnym kolorze skory.
Pochodzi od slowa "Maur" czyli osoby z Mauretanii.
Afera o Murzyna wziela sie chyba jedynie z braku zrozumienia i robienia kalki jezykowej z angielskiego, gdzie slowo "Black" jest uwazane za neutralne. U nas jednak lepiej powiedziec M----n, niz Czarny, bo Czarny roznicuje ze wzgledu na kolor skory, wiec jest z definicji duzo
  • Odpowiedz