Wpis z mikrobloga

@aarahon:

ale julka ma rację. Jak nazwać leniwego, niezbyt inteligentnego przestępcę który empatię wykazuje jedynie wobec członków stada? No murzyn. Jak nazwać kogoś kto jest roszczeniowy bo czuje się pokrzywdzony ze względu na kolor skóry? No murzyn. U Europejczyków czy Azjatów takie jednostki są tylko piętnowane i wyśmiewane, u nich się ich chroni albo niehumanitarnie karze we własnym zakresie.


To ty sobie tak możesz nazywać (ja bym np. w pierwszym
  • Odpowiedz
@anonimowy-anon: też na to zwróciłem uwagę. Piękna polszczyzna, znaki przestankowe chyba idealnie (sam nie jestem w stanie tego określić), spacja zawsze po. Julka: wręcz przeciwnie, kaleczy j.polski jakby szkoły podstawowej nie ukończyła.
  • Odpowiedz
Jak powiem, że w Afryce mieszkają murzyni to ich to obraża?


@Amasugiru: myślę że nie obraża to ich wcale bo nie przejmują się tym że jakiś gość z polski nazywa ich murzynami, oni w dupie mają to że ktoś ich obraża, jakbyś im to w twarz powiedział to by Cię pobili i okradli ale urazy by nie chowali bo tacy są murzyni. A czarnuch pasuje tylko do naprawdę czarnych jak
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: wg mnie problemy ze słowem murzyn nie są związane z samym słowem tylko z emocjami / intencjami z jakimi jest wyrażane. Tak samo może być choćby ze słowem czarny czy czarnoskóry. Jak ktoś chce się negatywnie wyrazić to może z każdym słowem. Oczywiście są też i słowa / wyrażenia negatywne, ale do innych, które można określić jako naturalne dopiero dodatkowy ładunek emocjonalny dodaje negatywny charakter..
  • Odpowiedz