Wpis z mikrobloga

@Missudi: W dupie mam julkowe wymysły i będę sobie używał słowa murzyn bo jest ono neutralne. Julki mało się nie zesrały bo w polskim nie było n-word to sobie stworzyły. Zawsze murzyn było neutralne dla ogółu, a jak mówił Smoleń: "kiedyś normą był ogół a nie margines" a julki to nadal margines społeczeńśtwa.
  • Odpowiedz
Rasizm w stosunku do czarnych to był w stanach po wojnie. Dzielenie łazienek, szkół, knajp, barów etc. dla ludzi białych i „kolorowych”. Natomiast obecnie murzyni grają kartą rasizmu, podobne jak żymianie holokaustem.

Prawda jest taka, że ludzie w stanach postrzegają czarnych jako cwaniaków, złodziei, nierobów i ulicznych gangusów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niegodnik:z kreskówki? nie rozumiem.
W tym cytacie najbardziej chciałem zwrócić uwagę na fragment:

Naturalnym dążeniem niemal każdego w Springfield, a może i niemal każdego białego Amerykanina, jest ciągła próba narzucenia swoich przekonań komuś innemu.


Akurat jest przykład Springfield bo stamtąd jest bohater ale nie o to tu chodzi.
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: Już kolega Murzyn masakruje lewactwo. xD A potem te same wykopki jak jakiś Murzyn za granicą coś odwali to "He he, z niego taki Anglik jak ze mnie baletnica xDDDDDD", albo wrzucą mema o rozpuszczającej się czekoladowej małpce w gorącym mleku.
  • Odpowiedz
@l-RAD-l
Ale po co tutaj dajesz beka z lewactwa?
Prawdą jest, że słowo murzyn obecnie jest używane często w pejoratywnych kontekstach skoro język ewoluuje.
Osobiście uważam, że "murzyn" ma potencjał na bycie obraźliwym, ale myślę że nie jest historycznie obraźliwe.
Lecz potocznie bywa używane pejoratywnie i nie warto go używać w mowie formalnej.
Oczywiście nie zawsze jest bo, kontekst ma
  • Odpowiedz