Wpis z mikrobloga

Mireczki, ile teraz kosztuje sprzedaż świni?

W skrócie - dostajemy swinie i mamy zapłacić za rzeźnika, ten kto swinke daje nie chce kasiory. Byłoby to prostsze ale nie wiem, ile waży taka świnia, po ubuciu teoretycznie mogłabym zważyć i pomnożyć przez cenę w mięsnym ale tam też wyroby będą, które nie wiem i tak jak się robi.
Chciałabym się za tą swinie odwdzięczyć, jednak nie wiem na mniej więcej jaką kwotę, a nie chce żeby prezent nie był warty świni.

#kiciochpyta #gospodarstwo #rolnictwo #mieso
Pobierz PachneImbirem - Mireczki, ile teraz kosztuje sprzedaż świni?

W skrócie - dostajemy s...
źródło: comment_1642886679gEERtQsMbDIJzyVUxMMSjU.jpg
  • 5
@PachneImbirem: waga x cena (średnio 4zł wg cenników dostępnych w internecie) - skitka (przy świniach to nie wiem ile, przy bydle to pamietam, że 7%), jeśli przyjmiemy, że świnia waży ze 100kg to przykładowo:
100kg x 4zł - 7% = 372zł brutto

jeśli się mylę i przejrzy to ktoś kto handlował świniami to niech mnie poprawi
@Melograno mogę się z Tobą zgodzić, mój stary ma gospodarstwo i tak mniej więcej wychodzi

@PachneImbirem weź jeszcze pod uwagę to, że świnia nie składa się tylko ze schabu i szynki. Jeśli rzeźnik Ci ją ubije, to dostaniesz milion innych rzeczy, typu płucka, serce, nerki czy golonkę
@PachneImbirem: zapytaj rolnika od ktorego bierzesz ile go wyszła hodowla swini i mu tyle zaplac, bo cena w skupie w tym momencie jest ponizej kosztów produkcji. Ja od znajomego biore swinie 2x do roku to mu place troche wiecej niz w skupie i jest git.