Wpis z mikrobloga

@4833478: Po kilkugodzinnym researchu doszedłem do takich wniosków:

XM4 ogólnie lepsze niż XM3 (ze względu na obsługę 2 urządzeń jednocześnie, wygodę, tłumienie) ALE wywalili obsługę aptx, więc jakość dźwięku na windowsie posysa. Mikrofon posysa w obu, ale w XM4 bardziej.

QuietComfort 35 II tłumienie szumów ponoć nieco gorsze niż w Sony, ale jednocześnie są wygodniejsze przy wielogodzinnym noszeniu niż Sony, co imo jest bardzo ważne (jeśli to prawda). Brak aptx.

Noise
@Kliko: o kurczę, tego to się nie spodziewałem. Rzeczywiście wywalili aptx. No to w takim razie, jeśli zamierzasz korzystać z nich na PC, to jedynym wyjściem jest xm3. Mam xm3 i do tego dongiel do bluetooth creative BT-W3, który pozwala na wybieranie kodeków. Różnica między sbc, a aptx jest gigantyczna.
@Kliko: Ja mam podobne wnioski. Różnicy w tłumieniu szumu między QC 35 ii a XM3 nie zauważyłem, ale w XM3 podobało mi się, że można niby kalibrować tłumienie do konkretnego szumu który masz w danym momencie w otoczeniu. Fajny pomysł ale czy coś daje to nie wiem. Drugą fajną opcją jest przesyłanie dźwięku z zewnątrz do słuchawek żeby nie zdejmować ich za każdym razem jak chcesz zamienić z kimś słowo. Minusy
@Kliko: Tak, masz w zestawie kabelek mini jack do micro jack (w słuchawkach jest gniazdo micro jack), możesz normalnie podłączyć kablem, i co ważne słuchawki nie muszą być włączone żeby działały po kablu. Jak je włączysz to dalej działają bo kablu plus masz noise canceling. Mają też obsługę dwóch urządzeń, można połączyć z telefonem i laptopem na raz i dźwięk idzie z tego urządzenia, które w danym momencie coś odtwarza, ale
@Kliko: Dodam, że mają przycisk do wyboru "siły" noise cancelingu i masz trzy poziomy: max, trochę, wyłączone. Nie rozumiałem po co ten środkowy tryb ale okazało się, że jak jest noise canceling włączony to na wietrze słuchawki wariują jak im wieje w mikrofony (masz takie przesterowanie jak by ktoś dmuchał do mikrofonu). Ja kto się dzieje to redukujesz tłumienie szumu do tego środkowego poziomu i problem wiatru znika :)
@Kliko: na wh3 jednocześnie mam sparowany PC i telefon. To nie jest tak, że za każdym razem muszę parować od nowa, tylko muszę rozłączyć na PC słuchawki od bluetooth, żeby się chciał połączyć z telefonem, i na odwrót.