Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koichi: chyba najbardziej bzdurne i bezużyteczne gunwo na ziemi. Ciepło leci może max 5 minut a potem płyn zdąży się wychłodzić, nawet jeśli miał przed chwilą 90 stopni. Dobrze, że z tego zrezygnowali. Polift ma elektryczna spirale w nagrzewnicy - to już ma większy sens.
@bruhh:
Ciepło leci może max 5 minut
To już zależy od silnika. W jakimś 1.5 może i tak jest ale przy dużym grzeje trochę dluzej. Zrobiłem sobie podobny patent kiedyś w alfowskim V6 i długo trzymało nawet w zimie. Dzięki temu mogłem się spokojnie przespać trochę w trasie
@bruhh: To jest właśnie polift. Siedziałem w aucie 20 minut i dopiero zaczęło dmuchać chłodnym powietrzem. Dobre i te 20 minut jak wychodzę do sklepu po bułki albo na pocztę. Ale fakt elektryczna nagrzewnica to jest bajka miałem w VW Touranie + spalinowe Webasto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koichi: to masz pierwszego polifta pewnie z 2008 roku które to jeszcze miały.
@PiotrFr: wszystkie silniki mają podobnie. Przy minusowych temperaturach nawet bym tego nie włączał bo ta pompka może szybko zezrec akumulator
wszystkie silniki mają podobnie


@bruhh: no nie bardzo, od 2.0 nawet nie czuję ciepła, natomiast v8 podnosi temp w garażu na kilka godzin. Garaż ponad 40m2 do tego wysoki na prawie 4m...
chyba najbardziej bzdurne i bezużyteczne gunwo na ziemi. Ciepło leci może max 5 minut a potem płyn zdąży się wychłodzić, nawet jeśli miał przed chwilą 90 stopni.


@bruhh: coś masz #!$%@? w aucie, u mnie przy -5 na zewnątrz ciepło leci blisko godzinę (E60
@Koichi: W E60 jest przed i po lifcie. po lifcie nie ma dedykowanego przycisku ale wystarczy włączyć nawiew i działa

a i większość diesli E60 ma też elektryczne dogrzewanie nagrzewnicy 1kW. w benzynach chyba tylko z "cold winter package" albo w ogóle na zimne rynki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xardas_pl: bo e60 nawet przedlifty ma tą opcję + elektryczną nagrzewnice to się nie dziw, że ci ciepło przez godzinę. E90 tego nie miało, więc przy minusowych temperaturach ten płyn zdążył się w kilka minut wychłodzić.