Wpis z mikrobloga

Izrael wzywa swoich obywateli mieszkających na terytorium Ukrainy do wypełnienia ankiet i podania danych osobowych. Jest to niezbędne do szybkiej komunikacji. „W świetle obecnej sytuacji zalecamy, aby Izraelczycy na Ukrainie wypełnili poniższy kwestionariusz. Prosimy o wypełnienie kwestionariusza dla każdego członka rodziny z osobna, w tym nieletnich poniżej 18 roku życia” – pisze ministerstwo.
Źródło

Generał Milley rozmawiał dziś telefonicznie ze swoim brytyjskim odpowiednikiem, mówi rzecznik. Apel gen. Millleya jest następstwem doniesień, że mały zespół brytyjskich komandosów przybył na Ukrainę wraz z bronią przeciwpancerną.
Źródło

Komrad Muzyka: Oto porównanie obozu namiotowego w Jelni między 29 grudnia a najnowszym zdjęciem Maxar
(I zakładamy, że zostało zrobione kilka dni temu). Wyraźnie widać wzrost liczby personelu w bazie.
Źródło

#ciekawostkizewschodu #rosja #ukraina
źródło: comment_1642721625LZzSRByXAqxHQfKhs7IwrU.jpg
  • 13
@dziadeq: No być może, ja tam nie wiem który to namiot, które domek, a które to czołg / ciężarówka.
Również ktoś mógł odśnieżyć po prostu dach, albo po prostu na początku nie ogarnęli gdzie są kluczyki do pozostałych domkówi kwaterowali po 10 osób, a potem te osoby się rozeszły do innych domków jak znaleźli kluczyki.

Naprawdę oni to analizują zdjęciami z takim przybliżeniem, przecież margines błędu tutaj to jest jakieś 300%.
@Ten_od_Hanki: Odessa to jedno z świętych miast Żydów. O żydowskim osadnictwie na terenie dzisiejszej Ukrainy mówi się nie od dawna. Osadnictwo miałoby powstać po ewentualnej wojnie nuklearnej na linii Iran-Izrael. Co ciekawe Ukraina nigdy nie wychodziła z takim pomysłem. Natomiast rosyjscy Żydzi już tak. A wiec raczej Izrael wspólnie z Rosja będzie chciał wyruchać Ukrainców.
@Ten_od_Hanki:
Ale to zdjęcie porównujące rosyjski obóz namiotowy w grudnia i połowy stycznia pokazuje taką samą ilość namiotów. Ba, przez to, że tylko 25% namiotów jest grzanych (bo tak rozumiem te, na których nie ma śniegu), wskazuje, że obozy są nawet czterokrotnie większe niż liczba ludzi, która w nich przebywa.

No już nawet pomijając to, to liczba namiotów kompletnie się nie zmieniła. Nawet śladów działalności ludzi za bardzo nie ma.